Футболната асоциация на Англия съобщи, че червеният картон на футболиста на Уест Хям Софиан Фегули, получен в мача с Манчестър Юнайтед, е отменен. Алжирецът бе изгонен скандално още в 15-ата минута от съдията Майк Дийн по време на двубоя на "чуковете" с Манчестър Юнайтед (0:2) след единоборство с Фил Джоунс. Повторенията обаче показаха, че в единоборството няма нищо нередно.

Отмяната на червения картон означава, че Фегули ще може да вземе участие в предстоящия мач с Манчестър Сити за ФА Къп в петък, както и в двубоите от Висшата лига с Кристъл Палас и Мидълзбро. Играчът на Уест Хам не бе включен в отбора на Алжир за Купата на Африка.

Това е четвъртият отменен червен картон за играчи на Уест Хям само от началото на миналата година.

Майк Дийн получи многоженство критики, тъй като след изгонването на Фегули зачете и гол от засада на Златан Ибрахимович.