Нюкясъл постигна успех с 3:2 при гостуването си на последния в класирането на Премиър лийг, Уест Бромич Албиън, в мач от 25-тия кръг на английския шампионат.

Двубоят започна във вихрено темпо и още във 2-ата мин. Деймиън Дъф откри резултата в полза на "свраките".

Радостта на гостите не трая дълго и две минути по-късно французинът Марк Антоан Фортюне изравни за домакините.

Гостите бързо възвърнаха аванса си и в 9-ата мин. отново излязоха напред чрез Льовенкрандс, а в края на първото полувреме Стивън Тейлър реализира за 1:3.

След почивката домакините стигна до 2:3 след нов гол на Фортюне в 73-ата мин, но за повече не им стигнаха силите и мачът завърши при този резултат.

Евертън затвърди шестата си позиция и след класическа победа с  3:0 над гостуващия Болтън, "карамелите" вече са на само три точки от петия Арсенал.

Отличен дебют за мърсисйдци направи новото попълнение, привлеченият от Манчестър Сити бразилец, Жо.

В 40-ата мин. Евертън откри чрез Артета, който вкара от дузпа отсъдена заради нарушение срещу Жо. Бразилският нападател вкара другите две попадения в 49-ата и 90-ата мин. от дузпа и донесе класическия успех на "карамелите".

Борещият се за оцеляване новак Стоук Сити спечели ценна точка при гостуването си на Съндърланд завършвайки 0:0.

При същия резултат завърши и друг съботен двубой от Висшата лига, Уигън - Фулъм.