Нюкясъл и Уест Хям завършиха 2:2 във втория за днес мач в английската Висша лига. Гостите от Лондон на два пъти повеждаха , но преднината им беше бързо заличавана. Все пак тази точка може окаже жизненоважна за тях в битката им за оцеляване в първото ниво на английския футбол.

Намиращият се в суперформа Михаил Антонио изведе "чуковете" напред още в трета минута. Домакините обсадиха врата на противника си и чрез парагваеца Мигел Алмирон изравниха в 17-ата минута.

Снимка 486744

Високото темпо продължи и след почивката. Томас Соучек, който като Антонио продължава да бележи, направи резултата 1:2 в 65-ата минута. Само две минути по-късно атрактивният Джонджо Шелви възстанови равенството.

Докрая и двата тима можеха да спечелят, но справедливото 2:2 се запази до последния съдийски сигнал на Крейг Поусън.

Така Нюкясъл заема 12-о мястос 43 точки, което дава спокойствие на тима в оставащите 5 часа. Уест Хям има 31 точки на 16-о място. Авансът пред 18-ия Астън Вила е четири точки, но бирмингамци имат мач по-малко. Те ще играят след малко с успокоения шампион Ливърпул.