Нюкасъл загуби домакинството си на Манчестър Юнайтед в мач от 21-вия кръг на Висшата лига.

Битката на стадион "Сейнт Джеймсис Парк" завърши при резултат 0:2. Автор на първия гол в срещата бе Ромелу Лукаку, разписал се след 64 минути игра. В 80-ата минута пък Рашфорд покачи на 2:0 за тима си.

Мениджърът на "червените дяволи" Оле Гунар Солскяер подгони сериозно рекорда на сър Мат Бъзби със своите 4 поредни победи в първите си 4 мача като мениджър на Манчестър Юнайтед. Сър Бъзби има 5.

Снимка 398024

Източник: Twitter

Норвежецът започна по мечтан начин кариерата си на "Олд Трафорд", след като възпитаниците му победиха Кардиф, Хъдърсфийлд и Борнемут. "Червените дяволи" нямаха победа в Нюкасъл от август 2015 г., но тази вечер промениха тази негативна тенденция.

Мениджърът на Нюкасъл Рафаел Бенитес пък печелеше безупречно домакинствата си на Юнайтед, като постигна това на два пъти с Ливърпул, веднъж с Челси и веднъж с Нюкасъл. Тази вечер той претърпя разочарование.

Снимка 324339

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Нюкасъл - Манчестър Юнайтед 0:2, голове на Лукаку и Рашфорд!

Солскяер ще се опита да изравни рекорда на сър Мат Бъзби

Първото полувреме бе далеч от дефиницията за "напрегнато" и "грабващо", като футбол се игра основно в откриващите петнайсетина минути.

След това зрителите наблюдаваха едно и също и в двете половини от терена - опит за организиране на атака от единия отбор, подреждане на другия в безкрайно защитна формация и съответно липса на възможности за реализиране на попадение.

При центриранията на гостите в полето на съперника, в дадени моменти можеха да бъдат забелязани по 7-8 футболисти на Нюкасъл, съсредоточени в зоната пред вратаря. Това на практика правеше невъзможно разиграването на топката в пеналта или прострелното й подаване.

Снимка 398023

В началните минути на мача две страхотни възможности се откриха пред Ацу, но за съжаление на Бенитес, неговият футболист бе решил да изиграе най-слабите си 45 минути във Висшата лига. Той не успя да оползотвори шансовете за тима си. Нещо повече - Ацу не бе коректен и в опитите си да извежда своите съотборници в добри позиции, като по-скоро губеше едно място на терена с присъствието си.

За капак малко преди почивката той се хвана за левия крак, сякаш индикирайки че е получил травма. Това бе и последният случай, в който топката достигна до него.

Манчестър Юнайтед притежаваше кълбото през огромна част от времето. До края на първите 45 минути процентното притежание на този показател надхвърли 70 в полза на "червените дяволи". Това обаче не означаваше, че те обсипват вратата на съперника с удари.

Снимка 398025

Основно Погба, с изстрели от далечна дистанция, както и Марсиал се опитваха да тормозят отбраната на опонента. Те не постигаха нищо значимо в тези си опити, като преди почивката сякаш се отказаха да натискат и показаха, че се нуждаят от пауза за възстановяване на силите.

Диаме получи контузия малко преди последния сигнал за първото полувреме и бе заменен след почивката, което пък едва ли зарадва особено много Рафаел Бенитес.

Резултатът беше открит в 64-ата минута на двубоя, когато влезлият на терена едва 38 секунди по-рано Ромелу Лукаку даде предимство на тима си с попадение от близка дистанция.

Подобно на ситуация от първата част, Рашфорд стреля от свободен удар, Дубравка не се намеси добре, а при добавката Лукаку вкара топката в мрежата.

Крайното 0:2 бе оформено десетина минути преди последния съдийски сигнал от Рашфорд, който получи безупречно подаване от влезлия от скамейката Санчес и засече кълбото във вратата, удвоявайки преднината на състава си.

До края на двубоя нова промяна не беше регистрирана, въпреки че на терена се появиха още двама футболисти, натоварени с офанзивни функции. За домакините влезе Муто, а за съперника Лингард.

Те обаче не успяха да допринесат за изостряне на играта и нова корекция на показателите на светлинното табло.

Така Манчестър Юнайтед е вече само на три точки от Арсенал, заемащ петата позиция в таблицата с временното подреждане. Нюкасъл остава под номер 15.