Не е изненадващо това, с оглед всички промени в игровите постройки, както и спиранията на играта за оказване на медицинска помощ.

По всяка вероятност отново става дума за травма на състезател на домакините.

80′

ГОООООООООЛ!!!

0:2!

Лукаку и Санчес разиграха топката, Алексис успя да я прати към влизащия на скорост Рашфорд, който от близка дистанция се разписа за 0:2.

Всичко в мача изглежда решено.

77′

Официално предупреждение за Шоу.

"Професионален" негов фаул, при опит за организиране на скоростна атака от домакините.

75′

Закачка между Погба и Шелви.

Причината бе грубият фаул на последния срещу французина.

Погба поиска Шелви да бъде официално предупреден.

Това не се случи.

71′

Мощен удар от дистанция на Шелви!

Много неточен се оказа той, но е факт, че футболистът на Нюкасъл бе допуснат от отбраната на гостите в неприятна позиция пред полето на Де Хеа.

70′

Кенеди заменя Перес.

68′

Футболистите на Нюкасъл продължават с чисто физическата си демонстрация на надмощие над тези на Манчестър Юнайтед.

Този път Алексис Санчес е засилен в рекламните пана.

Без фаул...

65′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Рашфорд стреля от свободен удар, Дубравка отново изпуска топката.

Този път има кой да я добави в мрежата и той се казва Ромелу Лукаку!

С първото си докосване в срещата, буквално!

64′

И Санчес се появява в игра.

Заменя Мата.

63′

Марсиал е заменен от Лукаку.

60′

Най-после нещо интересно през второто полувреме.

Шелви първо извежда добре Перес в половината на гостите, а след това и сам опитва да стреля.

Късмет за съперника, малшанс за Нюкасъл, като гол така и не пада.

57′

Ромелу Лукаку загрява край страничната линия.

До него може да бъде забелязан и Санчес.

Оле Гунар Солскяер загатна преди началото, че може да включи Санчес в игра, в даден етап от двубоя.

Оле Гунар Солскяер: Алексис Санчес напредва бързо, ще играе срещу Нюкасъл

Солскяер: Санчес напредва бързо, ще играе срещу Нюкасъл

Чилийският национал се справя все по-добре в тренировъчния процес

Лукаку пък до момента неминуемо се отблагодарява на специалиста, когато влезе от резервната скамейка.

55′

Приспивно темпо на игра.

Домакините предимно рушат това, което съперникът им се опитва да създаде.

Приели са играта в половината си "свраките".

Снимка 398023

Източник: Twitter

53′

Първа промяна в двубоя.

Контузеният Диаме е заменен от Шелви.

51′

Линдельоф праща топката към Рашфорд.

Той елиминира бранител на съперника и стреля.

Разочароващо изпълнение. Ударът му не хвана фалца и едва не излезе в тъч.

46′

Жълт картон за Линдельоф.

За игра с ръка беше присъдена санкцията.

45′

Старт на вторите 45 минути от мача.

45+1′

Първото полувреме бе далеч от дефиницията за "напрегнато" и "грабващо", като футбол се игра основно в откриващите петнайсетина минути.

След това зрителите наблюдаваха едно и също и в двете половини от терена - опит за организиране на атака от единия отбор, подреждане на другия в безкрайно защитна формация и съответно липса на възможности за реализиране на попадение.

При центриранията на гостите в полето на съперника, в дадени моменти можеха да бъдат забелязани по 7-8 футболисти на Нюкасъл, съсредоточени в зоната пред вратаря. Това на практика правеше невъзможно разиграването на топката в пеналта или прострелното й подаване.

В началните минути на мача две страхотни възможности се откриха пред Ацу, но за съжаление на Бенитес, неговият футболист бе решил да изиграе най-слабите си 45 минути във Висшата лига. Той не успя да оползотвори шансовете за тима си. Нещо повече - Ацу не бе коректен и в опитите си да извежда своите съотборници в добри позиции, като по-скоро губеше едно място на терена с присъствието си.

За капак малко преди почивката той се хвана за левия крак, сякаш индикирайки че е получил травма. Това бе и последният случай, в който топката достигна до него.

Манчестър Юнайтед притежаваше кълбото през огромна част от времето. До края на първите 45 минути процентното притежание на този показател надхвърли 70 в полза на "червените дяволи". Това обаче не означаваше, че те обсипват вратата на съперника с удари.

Основно Погба, с изстрели от далечна дистанция, както и Марсиал се опитваха да тормозят отбраната на опонента. Те не постигаха нищо значимо в тези си опити, като преди почивката сякаш се отказаха да натискат и показаха, че се нуждаят от пауза за възстановяване на силите.

Диаме получи контузия малко преди последния сигнал за първото полувреме и по всяка вероятност ще бъде заменен след почивката, което пък едва ли зарадва особено много Рафаел Бенитес.

45′

Почивка.

42′

При поредното единоборство в половината на домакините, Погба остава да лежи на земята.

Повторенията показват, че е бил ударен в лицето.

Андре Маринър все пак дава сигнал за нарушение, секунди след извършването му.

38′

Перес изстреля топката с всичка сила в лицето на Марсиал.

Последният пада на земята.

Ще получи лекарска помощ футболистът на Манчестър Юнайтед.

34′

Пробив на Йедлин отдясно по нападението на Нюкасъл.

Центрира той в пеналта на манчестърци.

Рондон скача, но не засича по възможно най-добрия начин подаването и реална опасност за Де Хеа няма.

32′

Погба претендира за извършено нарушение срещу него в наказателното поле.

Ласелс обаче е действал коректно, според главния съдия.

Следва опит за изстрел на Мата от близка дистанция, но отново Ласелс се хвърля пред него и с тяло избива кълбото.

31′

Фабиан Шер "обезврежда" доста ефективно Марсиал, поне до настоящия момент.

С тяло той неколкократно парира набезите на съперника си.

30′

Многоходова атака на Манчестър Юнайтед.

На два пъти Рашфорд игра с топката, след което изведе по добър начин Погба.

Последният стреля, но ударът му не беше точен.

28′

Жълт картон за Джамал Ласелс.

Изрита той през двата крака Ерера.

Заслужено предупреждение за футболиста на домакините.

27′

Повече от изненадващо, но Матич не изглежда в оптимална кондиция.

Губи топката последователно от двама футболисти на съперника той.

Неориентирани негови действия в средата на терена.

23′

В още два епизода от срещата Ацу не е на ниво.

Този път става дума за качествата му на подаващ към включващия се в центъра на атаката футболист, в случая Рондон.

Не успява да го "намери" Ацу.

Съотборникът му естествено не е доволен, тъй като особено във втория случай излизаше в добра позиция.

19′

Чудесно подаване на Айозе Перес към Ацу!

За пореден път нападателят на Нюкасъл не е ефективен.

Не успява да изрита добре топката и тя едва не излиза в странично хвърляне.

15′

Напрегнати първи минути на срещата.

Ако някой е очаквал лесна победа за гостите, явно не е проследил точно статистиката на Рафаел Бенитес и отборите му, на собствен терен, срещу "червените дяволи"...

Рафаел Бенитес побеждава Манчестър Юнайтед с всеки отбор, който ръководи

Бенитес побеждава Юнайтед с всеки отбор, който ръководи

Мениджърът на Нюкасъл няма грешка срещу "червените дяволи"

14′

И Рондон не успява да се разпише!

Фил Джоунс върна лошо топката назад, но след това поправи грешката си, точно преди футболистът на "свраките" да стреля!

Последва скоростна контра на манчестърци, но завършващият изстрел на Марсиал не беше добър.

13′

Грешка в защитата на Юнайтед!

Отбраната на тима подцени центрирана директно от бранителите на съперника топка в полето на гостите.

Ерера сбърка, Ацу овладя чудесно и стреля, но Де Хеа лови.

Секунди по-късно отново с левия крак Ацу затрудни сериозно вратаря на Манчестър Юнайтед.

Две поредни опасности за домакините!

12′

Люк Шоу и Антони Марсиал разиграват добре топката по левия фланг от нападението на Юнайтед.

Опитва центриране френският национал, но кълбото не достига до футболист на "червените дяволи".

Вместо това е избито в предни позиции от Ласелс.

10′

Рашфорд стреля от свободен удар!

Дубравка изпуска топката.

Нямаше кой да притича обаче и да я добави в мрежата.

Неочаквана опасност пред вратата на Нюкасъл.

8′

Съвсем не изглежда като напускащ Люк Шоу.

Все така амбициран и мотивиран за добра изява е той, въпреки появилите се спекулации с името му в британската преса.

Люк Шоу напуска Манчестър Юнайтед?

Футболистът е пожелал да продаде дома си

5′

Преди началото на срещата Солскяер подчерта, че се надява визитата на сър Алекс Фъргюсън в тренировъчната база на клуба да окаже положително влияние върху футболистите.

Ще видим дали това ще се случи, разбира се.

Сър Алекс Фъргюсън в базата на Юнайтед, Солскяер развълнуван и впечатлен

"Окуражи ни и ни пожела успех. Това е страхотно за всички нас"

4′

Погба пробива в половината на съперника.

Подава топката, след което тя отново се оказва в краката му.

Опитва труден изстрел по диагонал, от границата на наказателното поле французинът.

Несполучлив негов опит.

3′

Антонио Валенсия изглежда доволен от завръщането си в отбора.

Той взима и капитанската лента днес.

Още по вереме на тренировката състезателят демонстрира завидно настроение.

2′

Едва ли някой може да каже, че вечно усмихнатият мениджър на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер е изправен пред изравняването на едно страхотно постижение, по скромния му и приветлив вид.

За разлика от повечето си колеги, залагащи на студеното отношение и сериозните физиономии, норвежкият специалист изглежда като тяхна тотална противоположност.

Въпреки това успех на "червените дяволи" тази вечер ще го изравни със сър Мат Бъзби, постигнал четири победи в първите си 4 двубоя начело на отбора.

Снимка 396189

1′