Евертън допусна второ поредно поражение във Висшата лига. "Карамелите" отстъпиха с 1:2 при гостуването си на Нюкасъл. Така след седмия кръг Ливърпул остава едноличен лидер във временното класиране, с три точки повече от градския си съперник.

Калъм Уилсън (56-дузпа, 84) вкара двата гола за "свраките", докато за Евертън дежурното си попадение отбеляза Доминик Калвърт-Люин.

Първата част завърши без голове. В 54-ата минута Нюкасъл получи дузпа. Андре Гомеш фаулира Уилсън в наказателното поле, а нападателят отбеляза наказателния удар за 1:0.

В 84-тата минута Калъм Уилсън направи 2:0. Фрейзър проби отляво, след което опита удар, който рикошира в крака на бранител и прехвърли Олсен, след което нападателят на Нюкасъл просто направи добавка буквално от голлинията.

В добавеното време Калвърт-Люин върна един гол с глава.