Кристъл Палас и Нюкасъл изиграха много интересен мач от поредния кръг на Висшата лига, след който двата отбора си поделиха по 1 точка. Домакините трябва обаче повече да съжаляват за изпусната победа, тъй като имаха достатъчно голови положения.

За "свраките" обаче много силен мач направи вратарят Барлоу, който, както гласи клишето, спаси почти всичко, което можеше да се спаси. Още в 9-ата минута стражът предотврати попадение в мрежата си, след като отрази удар на Бентеке, останал сам срещу него.

Нюкасъл поведе противно на очакванията!

При центриране от корнер, топката мина през няколко футболисти и стигна до Диаме, който бе оставен непокрит на далечната греда и вкара за 1:0!

Последва натиск на домакините, който не се увенча с изравнително попадение до почивката, макар че Вилфред Заха и Кристиян Бентеке имаха много добри възможности да се разпишат.

Палас се върна в мача 55-ата минута! Страничният съдия сигнализира за непозволени действия срещу Бентеке и последва дузпа, която Миливоевич вкара за 1:1!

До края на срещата домакините можеха да стигнат до пълен обрат, но Барлоу заключи вратата си при няколко опасни ситуации и така срещата завърши при този резултат.