Отборът на Нюкасъл прекъсна серията си от седем мача без победа във всички турнири и се наложи убедително с 3:0 у дома над Уигън в последен двубой от 15-ия кръг на Висшата лига.

След едно равенство и четири поредни поражения в първенството, "свраките" се нуждаеха от задължителен успех и го постигнаха, не без помощта и на съперника, който остана с 10 души на терена още в 12-ата минута.

Мейнър Фигероа бе изгонен с директен червен картон, а освен това домакините получиха право да изпълнят и дузпа. Демба Ба бе точен и откри резултата.

Отново той се разписа с 21-ата минута, за да успокои още повече феновете и наставника Алън Пардю, който логично бе поставен под огромно напрежение.

Въпреки предпоставките за далеч по-убедителен резултат, нов гол не падна чак до 71-ата минута, когато Гаел Бигиримана все пак оформи класическия успех с трето попадение.

Двата гола на Демба Ба пък означават, че той ще се изравни на върха в класирането на голмайсторите с Луис Суарес, Робин ван Перси и Мучи, като и четиримата имат по 10 гола.

Успехът би трябвало да върне поне част от изгубеното самочувствие на "свраките", но ситуацията ми в класирането остава доста тежка. Те запазват 14-то си място, като имат актив от 17 точки, с колкото разполага и 13-тия Фулъм. Не е далеч и зоната на изпадащите, като първия тим под чертата Саутхямптън има 12 пункта. Отборът на Уигън пък е 16-ти с 14 точки.