Нюкасъл стигна до изключително важно равенство в битката си за спасение. „Свраките” направиха равенство 2:2 с Ливърпул на „Анфийлд”. „Мърсисайдци” водеха в резултата с 2:0, но тимът на Рафаел Бенитес върна два гола и стигна до точката, която дава сериозни надежди за спасение.

Към този момент Нюкасъл е на 19-ата позиция, с точка по-малко от Норич, който е над чертата. „Канарчетата” обаче са с мач по-малко. Ливърпул пък е на 7-ата позиция с 55 точки.

Домакините бяха без Мамаду Сако, който бе отстранен временно от тима след като часове преди мача гръмна информацията, че е уличен в употребата на допинг.

Двубоят започна мечтано за Ливърпул. Секунди след първия съдийски сигнал, „мърсисайдци” вече водеха в резултата. Морено изведе отлично Стъридж след изпълнение на фаул, който овладя и стреля безпогрешно за 1:0. Последва борбена игра и на двата тима. „Свраките” обаче така и не успяваха да организират добра атака пред вратата на Миньоле.

В 30-ата минута Ливърпул успя да удвои. Морено пусна майсторски към Адам Лалана, който от границите на наказателното поле реализира за 2:0.

Нюкасъл успя да върне един гол три минути след началото на втората част. Папис Сисе се възползва от грешка на стража на домакините, който излезе в опит да парира удар на Анита, но за негово нещастие Сисе засече с глава и вкара за 2:1.

В 51-ата минута домакините искаха дузпа след като получилият вече жълт картон Тиоте направи фаул в наказателното поле, но съдията нито го изгони, нито отсъди наказателен удар. В 66-ата минута Джак Колбак шокира домакините, изравнявайки резултата.

До края на мача Ливърпул притисна здраво „свраките”, но така и не се стигна до попадение.