Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители:
90+4′

КРАЙ НА МАЧА! МАНЧЕСТЪР СИТИ ПОБЕДИ НЮКАСЪЛ С 1:0.

Манчестър Сити победи Нюкасъл с 1:0

Нюкасъл не оказа сериозна съпротива при 18-ата поредна победа на Манчестър Сити (ВИДЕО)

"Гражданите" вече са с 15 точки пред Юнайтед на върха

89′

Дуайт Гейл нанесе хубав удар с глава от бялата точка, но топката премина на сантиметри от дясната греда.

83′

Лирой Сане заменя Бернардо Силва

78′

Мерино се появява в игра, заменяйки Мбемба

77′

Мангала влиза на мястото на Агуеро

76′

Жълт картон за Дуайт Гейл

71′

Аарънс е заменен от Кристиян Атсу

66′

Кевин Де Бройне нацели гредата, стреляйки от границата на наказателното поле. Малшанс за Сити!

62′

Дуайт Гейт влиза на мястото на Хоселу

50′

Стърлинг за малко да удвои преднината на Сити, но завършващият му удар не бе достатъчно точен.

45′

Начало и на второто полувреме!

45+1′

Край на първата част! Сити се оттегля на почивка с гол аванс.

42′

Роб Елиът отново блесна с класна проява, спасявайки удар отблизо на Стърлинг.

35′

Въпреки получения гол, домакините не се предават. Аарънс опита да изненада Едерсон, което до някъде се получи, защото ударът му бе отразен от защитник на Сити, който успя да достигне до топката в последния момент. Коженото кълбо се беше насочило в посока точно под напречната греда.

31′

ГОООЛ! Стърлинг открива резултата! Де Бройне намери добре позиционираният Рахим в наказателното поле с чудесно подаване, а той изпрати силен шут, оставяйки Елиът безпомощен! 1:0 за Манчестър Сити!

24′

Габриел Жесус също получи шанс да се разпише, но и той насочи топката право във вратаря на Нюкасъл.

17′

Прекрасно спасяване на Роб Елиът! Вратарят опази мрежата си "суха", въпреки опасния удар с глава на Серхио Агуеро, който опита прехвърлящо подаване.

12′

Венсан Компани е заменен принудително заради контузия, на негово място се появява Габриел Жесус

11′

И Кевин Де Бройне не успя да насочи топката в мрежата, след като шутира силно, но тя премина на сантиметри от вратата.

7′

Най-чистото положение пред вратата на Нюкасъл бе пропиляно от Серхио Агуеро, който не успя да нацели очертанията на вратата.

2′

Домакините не губят време и се впускат в първата си атака още преди да са изтекли 60 секунди. Джонджо Шелви нанесе мощен удар, изпращайки топката в средата на вратата, което само направи задачата на Едерсон по-лесна.

1′

9 Дуайт Гейл 33 Габриел Жесус

Тази вечер от 21:45 часа Манчестър Сити гостува на Нюкасъл в мач от 20-ия кръг на Висшата лига.

"Гражданите" ще преследват 18-та поредна победа в първенството, докато "свраките" са само на точка от изпадащите позиции.

Манчестър Сити се доближи до голов рекорд на Ливърпул

"Гражданите" се доближиха до голов рекорд на Ливърпул

Сити вече имам 101 гола на своя актив

Тимът на Хосеп Гуардиола е лидер във временното класиране в Премиър лийг, изпреварвайки втория Манчестър Юнайтед с цели 13 точки.

В последните десет срещи между тези два тима, Сити е печелил седем пъти, а Нюкасъл само веднъж. Два от мачовете пък са завършили с равенство.