Манчестър Сити продължава успешната си серия във Висшата лига, след като днес записа 18-ти пореден успех, този път с 1:0 над Нюкасъл. Единственото попадение бе дело на Рахим Стърлинг в 31-ата минута.

Нюкасъл - Манчестър Сити (Развой на срещата по минути)

"Гражданите" преследват 18-та поредна победа във Висшата лига

"Свраките" успяха да удържат пресата на "гражданите" цели 30 минути. След половин час игра обаче, защитата на домакините се пропука, което доведе до гол в полза на гостите от Манчестър.

Въпреки натиска на Сити, Нюкасъл бе отборът, който бе доста активен в началото на мача. Първата атака бе записана името на сметката на тима, воден от Рафа Бенитес. Джонджо Шелви нанесе мощен удар, изпращайки топката в средата на вратата, което само направи задачата на Едерсон по-лесна, но въпреки това опитът му бе доста добър.

Лидерът в класирането не остана длъжен и Серхио Агуеро веднага пробва да върне "жеста". Нападателят обаче не успя да нацели очертанията на вратата, какъвто бе случаят и вс Кевин Де Бройне след това и Габриел Жесус.

Роб Елиът блесна през първото полувреме с няколко доста добри спасявания, като първоначално спаси опасен удар с глава на Агуеро, а след това такъв и на Стърлинг. Въпреки изявите му обаче, последният намери пролука и направи резултатът 1:0, след хубав пас на Де Бройне.

Малко след попадението на "гражданите", Аарънс опита да изненада Едерсон, което до някъде се получи, защото ударът му бе отразен от защитник на Сити, който успя да достигне до топката в последния момент. Коженото кълбо се беше насочило в посока точно под напречната греда, но до гол така и не се стигна.

Снимка 331017

И през второто полувреме шансове за Манчестър Сити не липсваха. Още в самото начало на вторите 45 минути, Стърлинг можеше да удвои аванса на своя тим, но ударът му не бе достатъчно точен, за да застраши вратата на "свраките". След това пък Кевин Де Бройне впечатли с изявата си, стреляйки мощно от границата на наказателното поле, но топката срещна единствено дясната греда.

Снимка 331016

До края на редовните 90 минути не се случи нищо кой знае колко интересно пред една от двете врати, въпреки че домакините до последно се опитваха да се върнат в мача, но неуспешно.

След тази победа, "гражданите" вече имат 15 точки аванс на върха пред втория Манчестър Юнайтед, докато Нюкасъл остава с 18 на 15-ото място, само на пункт от зоната на изпадащите.