Нова грешна стъпка за Ливърпул, вратар отчая шампионите

Джамал Люис ще подсили отбраната на "свраките", като заменя  Мат Ричи.

85′

Тактически фаул и безспорен жълт картон за Хейдън.

80′

МАНЕ!! Страхотна намеса на Фабиан Шер предотврати гол за Ливърпул, десет минути преди края. Тогава вратарят Дарлоу изби остро подаване към Мане, но топката, макар и с късмет, достигна до сенегалеца. Преди да насочи в опразнената мрежа обаче, звездата на гостите бе блокиран от перфектния шпагат на защитника на "джордитата".

Снимка 511799

78′

Нат Филипс от гостите получава жълт картон.

77′

КЛАРК! Въпреки, че си бяха избрали ролята на бранещ се, футболистите на Нюкасъл можеха да поведат изненадващо в мача с идването на 77-ата минута. Кийрън Кларк демонстрира силата на своето позициониране и скочи най-високо, за да удари топката с глава. Алисон го отчая с ключова намеса.

73′

След отсъствие от терените, в игра се появява Тиаго. Той заменя Джеймс Милнър.

70′
Снимка 511793

68′

Къртис Джоунс приключва участието си в мача и бива заменен от Джини Вайналдум.

67′

Атакуващият халф Мигел Алмирон ще замени Джейкъм Мърфи.

66′
Снимка 511792

65′

САЛАХ! Мохамед Салах продължи да бъде длъжник за своя тим, след като направи нов голям пропуск. В 65-ата минута, извеждащо подаване на Фирмино разсече отбраната на "джордитата". Африканският му колега се нуждаеше от едно лъжливо докосване, за да елиминира Шер и веднага да пробва шут към десния ъгъл на Дарлоу. Целта обаче не бе поразена.

55′

Липсата на креативност  в офанзивната схема на "червените" принуди до това момчетата на Юрген Клоп да бъдат опасни, единствено при статични положения. При поредното от тях, Алекзандър-Арнолд намери Мане, който с глава стреля покрай дясната греда.

49′

Фабиньо получава жълт картон малко след подновяването на играта.

46′

Ето как се промениха коефициентите на efbet за този мач след края на първото полувреме.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 511790

45′

ПОЧИВКА!

44′

ФИРМИНО! Последният удар по топката за първата част, можеше да дари мърсисайдци с попадение. Роберто Фирмино се възползва от неразбирателство между централните бранители на Нюкасъл. Бързо се ориентира от изскочилия шанс и насочи с глава. Карл Дарлоу обаче бе на мястото си и го отчая с изумителен рефлекс.

42′

ЙЕДЛИН! Ливърпул пропиля чудесна възможност да поведе в резултата малко преди паузата. Роберто Фирмино най-сетне напомни за участието си в мача, след като даде тласък на "червеното" нападение с подаване за Салах. Миг преди Фараона да отправи може би голов изстрел, американецът ДеАндре Йедлин се хвърли в неговите крака и изчисти решително.

39′
Снимка 511791

35′

САЛАХ! Домакините извадиха голям късмет в 35-ата минута! Мат Ричи се оказа на неточното място и покриваше засадата при извеждащ пас за Салах. Така египтянинът остана сам срещу Карл Дарлоу, но изненада и самия себе си, след като не успя да преодолее талантливия вратар.

28′
Снимка 511788

25′

Ливърпул разгърна една от най-хубавите си атаки в 25-ата минута. Тогава Алекзандър-Арнолд пробва директно от въздуха да продължи към намиращия се на далечна греда Мане. Вратарят на "свраките" Карл Дарлоу, "прочете" ситуацията и пресече пътя на подаването в сюблимния миг.

21′

Центриране от фаул на Трент Алекзандър-Арнолд, което не намери своя адресат в полето на Нюкасъл.

15′

Най-доброто доказателство за анемичното начало на Ливърпул бе първият им точен изстрел в мача, който нетипично за тях, стана факт едва в 15-ата минута чрез капитана им Джордан Хендерсън.

13′

УИЛСЪН! "Джордитата" могат да съжаляват, че вече не водеха в резултата с настъпването на 13-ата минута. Играта с дълги топки причиняваше сериозни щети на "червената" защита. Мощният спринт на Калъм Уилсън остави без алтернатива младия бранител Нат Филипс. Той само изгледа как №13 на съперника шутира от непосредствена близост, но Алисон действаше решително и избави своите от най-лошото.

Снимка 511789

12′

Първи жълт картон в мача. Получава го бранителят на домакините Кийрън Кларк.

7′

Малко след това бившият стрелец на Борнемут се измъкна от персоналния си пазач и при пас от фаул. Изтеглената отбрана на Ливърпул се провали в стремежа си за изкуствена засада и така нападателят можеше да стреля с глава. Кълбото премина на сантиметри от далечния ъгъл на мърсисайдци.

3′

СИЛНО НАЧАЛО! Срещата на "Сейнт Джеймс Парк" не започна по вкуса на шампионите. Гостите стартираха отпуснато, особено в отбрана, като голова възможност се откри пред Калъм Уилсън още в 3-ата минута. Тогава английският национал опита да сюрпризира Алисон с изстрел от малък ъгъл, който беше избит в корнер. При него Мърфи скочи над всички, но не можа да насочи акуратно с глава.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА

1′