Преднината на гостуващия тим е удвоена.

69′

Изстрел на Олбрайтън!

Блокиран от бранител.

Последва незабавен опит за контраатака на домакините, която приключва без да се стига до удар към вратата.

65′

Шелви сменя Жоелитон.

64′

Мърфи сменя Алмирон.

62′

Засада на Варди.

60′

Жълт картон за Тилеманс.

59′

Олбрайтън нахлува в полето на съперника.

Стига до възможност за отправяне на изстрел.

Неточно изпълнение.

57′

Уилсън пада в наказателното поле на гостите.

Сигнал за нарушение на правилата няма.

Повторенията не са съвсем убедителни.

Така или иначе арбитрите не прибегнаха до намеса на системата ВАР.

55′

ГООООООООООООЛ!!!

0:1!

Мадисън бележи първия гол за "лисиците" през тази година.

Варди прати чудесно подаване към съотборника си, който бе непокрит в пеналта.

Грешка този път няма, резултатът е открит!

52′

Корнер в полза на Нюкасъл.

Първи за отбора в мача.

Изстрел далеч над вратата на Алмирон.

48′

Варди излиза очи в очи с Дарлоу.

Стреля силно!

Топката преминава встрани от целта.

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА МАЧА СЛЕД КРАЯ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+5′

Първото полувреме няма да бъде запомнено с много интересни ситуации пред двете врати.

Битката беше по цялата дължина на терена, като често играта бе спирана заради намесата на медицинските екипи на двата тима.

Сред най-фаулираните състезатели бе Джеймс Мадисън, който не бе пожален от защитниците на съперника при всеки свой опит да застраши вратата на "свраките".

В края на полувремето се наложи дори Мадисън да бъде изнесен извън пределите на игрището. Все пак след оказаната му помощ, той се върна в игра.

Попадение на Варди, в средата на полувремето, пък бе отменено за засада. Повторенията показаха, че действително бързоногият нападател на "лисиците" е бил зад последния защитник на опонента.

Малко по-рано Варди изведе Тилеманс срещу вратаря, играчът на гостите изглежда бе в непозволена позиция, но реферът не даде сигнал, като колегата му край страничната линия не беше вдигнал своя флаг. До отбелязване на попадение обаче така или иначе не се стигна.

До почивката домакините се отдръпнаха в задни позиции, но Лестър не желаеше да рискува на всяка цена и резултатът се запази непроменен.

45+4′

Почивка.

44′

Четири минути продължение.

Основно поради честите спирания и намесите на лекарските екипи.

42′

И Барнс получава удар.

Играта отново е прекъсната за няколко секунди.

Налага се влизането на медицинския екип.

38′

Пас към Кастан.

Той напредва на скорост.

Кълбото обаче не стига до него, като е пресечно от защитник.

32′

Ново грубо влизане в краката на Мадисън.

Изглежда е малко вероятно той да започне и вторите 45 минути от мача.

27′

Мадисън все пак продължава участието си в мача.

Реферът му позволява отново да влезе на терена.

26′

В наглед безобидна ситуация, Мадисън остава да лежи на тревата.

Получи травма и се налага намесата на медицинските лица.

Играта временно е спряна.

Изглежда усука коляното си футболистът на Лестър.

25′

Нюкасъл се прибра в собствената си половина.

Инициативата е на разположение на "лисиците".

Те обаче не бързат да се втурват незабавно в атака.

20′

Две поредни центрирания в наказателното поле на домакините.

Защитата на Нюкасъл се справя.

Топката е избита в предни позиции.

18′

Центриране в наказателното поле.

Жоелитон засича топката с глава.

Слаб опит.

Шмайхел хваща топката в ръцете си без затруднения.

12′

Мадисън намира Варди!

Той излиза сам срещу вратаря и бележи!

Снимка 512056

Източник: Twitter

Флагът на страничния съдия обаче е вдигнат.

Този път засада има.

9′

Многоходова атака на гостите.

Варди подаде към Тилеманс.

Пасът на последния обаче не е добър.

Останаха съмнения, че Варди е бил в положение на засада.

3′

Изстрел на Мадисън!

На първо време топката е блокирана.

При добавката си, футболистът на гостите шутира покрай вратата.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

Дъмет Томас

Нюкасъл е домакин на Лестър в двубой от 17-ия кръг на Висшата лига.

Във временното класиране "черно-белите" заемат 15-о място, с актив от деветнадесет точки. Те обаче имат и мач по-малко.

Снимка 501117

"Лисиците" са на 4-то място, с двадесет и девет спечелени точки, колкото има и Евертън.

Кристъл Палас измъкна точка срещу Лестър

"Лисиците" пропуснаха дузпа през първата част

В състава на "свраките" отсъстващи са Ласелес, Дъмет, Хейдън, Фрейзър и Сен Максимин, а в този на съперника Юндер и Перейра не са на разположение на мениджъра.

Манчестър Юнайтед постави интересен рекорд при равенството с Лестър Сити

"Червените дяволи" имат поне два гола в последните си 11 гостувания

В последните си пет мача домакините записаха три загуби и две равенства. В предходния си шампионатен сблъсък те регистрираха нулево реми в домакинството си на Ливърпул.

Нюкасъл и Ливърпул завършиха 0:0 в мач от Висшата лига

Нова грешна стъпка за Ливърпул, вратар отчая шампионите

Карл Дарлоу се превърна в герой за Нюкасъл

В последните си пет мача гостите са с две победи, две равенства и една загуба, а преди броени дни също завършиха наравно - 1:1 в гостуването си на Кристал Палас, след като губеха в резултата, но изравниха и спечелиха точката от този мач.

Снимка 504519

Източник: EPA/БГНЕС

През изминалия сезон двата отбора изиграха три срещи помежду си, в които Лестър записа три победи над този съперник.