Нюкасъл продължава с мечтаното си представяне през този сезон. "Свраките" се доближиха на шест точки от лидера Арсенал, след като драматично спечелиха домакинството си на Фулъм с 1:0. Единственото попадение реализира резервата Александър Исак в 89-ата минута. Селекцията на Еди Хау имаше по-чистите положения в мача, но трябваше да премине и през критичен момент, след като през второто полувреме гостите пропиляха дузпа чрез голямата си звезда Александър Митрович.

За последно Нюкасъл допусна гол в Премиър лийг на 6 ноември, а това говори красноречиво за представянето на Юнайтед този сезон.

Нотингам - Лестър 2:0 в мач от Висшата лига

Нотингам постигна ценен успех над Лестър във Висшата лига

Вижте подробности

Нюкасъл можеше да стартира по възможно най-добрия начин, след като шанс пред "свраките" се откри още в петата минута. Шейн Лонгстаф овладя подаване в наказателното поле и стреля към долния десен ъгъл, но един от бранителите на Фулъм се хвърли решително в неговите крака и блокира.

Разочарован от добре организираната защита на "котиджърс" се оказа и Калъм Уилсън, който в 21-ата минута направи необходимото движение с топка в крака, ала отново ударът не притесни Бернд Лено

Германецът все пак успя да демонстрира качествата си до полувремето, след като на два пъти изпъкна с важни спасявания при изстрели на активния Уилсън. Общо взето, важното за отбелязване беше доминацията, с която "джордитата" действаха най-вече в средата на терена.

След паузата късметът отново обърна гръб на Нюкасъл. Фабиан Шер отправи мощен шут от свободен удар, ала той единствено разтресе дясната греда.

Снимка 602453

В 64-ата минута ВАР се намеси в полза на Фулъм, след като нарушение срещу Боби Рийд в наказателното поле беше възприето като дузпа. Зад топката застана лидерът на лондончани Александър Митрович, който не успя да се разпише от 11-метровия удар. Реално, той реализира от първия си опит, но беше накаран да я пребие заради формално нарушение на правилата.

Дива радост обзе "Сейнт Джеймс Парк", след като в 89-ата Нюкасъл стигна до победно попадение. Калъм Уилсън се пребори за топката на далечна греда, а след това отправи максимално добър пас, който просто задължи появилият се като резерва Исак да се разпише за крайното 1:0.

Челси - Кристъл Палас 1:0 в мач от Висшата лига

Малко радост за Челси и Греъм Потър, "сините" взеха лондонското дерби с Кристъл Палас

Успешна неделя за клуба от "Стамфорд Бридж"