Отборът на Челси постигна първа победа за календарната 2023 година. След серия от три поредни мача без успех, "сините" отново стигнаха до три точки във Висшата лига. Триумфът дойде в градското дерби срещу Кристъл Палас на "Стамфорд Бридж" с минималното 1:0. Единственото попадение реализира Кай Хавертц. То ще спомогне и за идея по-спокойната работа на мениджъра Греъм Потър, който най-вероятно щеше да бъде уволнен при негативен резултат и срещу "орлите".

Победата на Челси беше изгледана и от новото им попълнение Михайло Мудрик, който подписа впечатляващ договор за 8,5 години. Дебют на терена пък направи друг новопривлечен - Беноа Бадиашиле. "Сините" остават на десето място във временното класиране с 28 точки, а Кристъл Палас е две позиции по-надолу с 22.

Снимка 602443

Източник: EPA/БГНЕС

Селекцията на Греъм Потър стартира амбицирано двубоя, а нямаше и как да бъде другояче, тъй като преди първия съдийски сигнал всички в клуба почетоха с емоционална церемония споминалия се преди малко повече от седмица Джанлука Виали.

Саутхямптън победи Евертън с 2:1 в мач от Висшата лига

Саутхямптън обърна Евертън за едно полувреме и разклати сериозно стола на Лампард

Вижте подробности

"Сините" действаха най-вече по десния фланг, където Зиеш и Галагър демонстрираха завидна комбинативност. Опасните им включвания обаче биваха лесно разгадавани от защитата на Плас, която така или иначе очакваше точно подобен развой на събитията.

В 25-ата минута Висенте Гуаита се намеси добре, след като Тиаго Силва отправи заплашителен изстрел с глава. Малко след това испанският вратар закъсня да блокира Кай Хавертц, но и мъчещият се като централен нападател германец така и не намери целта.

В 42-ата минута Челси беше много близо до откриването на резултата. Топката малко щастливо стигна до намиращия се на далечна греда Люс Хол. Юношата на домакините обаче не улучи далечния ъгъл след плътния си шут по земя.

Снимка 602451

Изненадващо или не, Кристъл Палас можеше да се оттегли на почивката като лидер. "Орлите" изпълниха отлично корнер, при който Шлуп продължи към очертанията на вратата с глава. Кепа обаче внимаваше и се намеси решително.

Втората част за Челси стартира с диагонален изстрел на Хавертц, който леко бе уловен от Гуаита. Малко след това Конър Галагър доста смешно се опита да си изпроси дузпа срещу Джефри Шлуп. Реферът обаче не се подлъга.

Нотингам - Лестър 2:0 в мач от Висшата лига

Нотингам постигна ценен успех над Лестър във Висшата лига

Логичното все пак се случи в 64-ата минута, когато Челси стигна заслужено до лидерството в мача. Поредното центриране в полето на Палас този път даде ефект, а Кай Хавертц се извиси над всички и с глава прониза Гуаита за 1:0.

Челси уж контролираше събитията на "Стамфорд Бридж", но работа за Кепа имаше пет минути преди края. Тогава Доукуре отправи страхотен шут без подготовка, който се нуждаеше от акробатичната намеса на испанския страж.

Снимка 602450

До края Обамеянг можеше да направи оставащите мигове малко по-спокойни за "сините", но опитът му да отбележи беше лош и намери ръкавиците на Гуаита.

На 21 януари Челси има гостуване на друг закъсал гигант Ливърпул. Кристъл Палас приема у дома мечтаещия за титла Манчестър Юнайтед.

Брентфорд - Борнемут 2:0 в мач от Висшата лига