Нюкасъл направи много важна крачка към мечтаното класиране в Шампионската лига по футбол от английското първенство, след като спечели с 4:1 срещу Брайтън като домакин в отложен мач от 25-ия кръг.

Нюкасъл има план как да се класира за Шампионската лига

Това заяви мениджърът на тима

"Свраките" са с 69 точки в класирането и водят с три пред Манчестър Юнайтед, който е и с мач по-малко. Равен по двубои с Нюкасъл е петият Ливърпул, който има още една точка пасив и малки шансове да настигне четвъртия.

Нюкасъл поведе в 22-та минута на "Сейнт Джеймсис Парк", когато Киърън Трипиър центрира в наказателното поле и Денис Ундав вкара с глава в собствената си врата. Домакините стигнаха до още едно попадение в добавеното време на първата част, когато ново центриране на Трипиър бе посрещнато с глава от Дан Бърн, който бе точен за 2:0.

Английската федерация иска тотално да съсипе кариерата на Айвън Тони

Не искат да играе дори в отбор от чужбина

Брайтън върна един гол чрез Ундав в началото на второто полувреме, но в заключителните минути Нюкасъл отбеляза две попадения. Калъм Уилсън преодоля вратаря на гостите един на един в 90-ата минута, а една по-късно Бруно Гимараеш се разписа от близко разстояние за крайното 4:1.

До края на сезона Нюкасъл играе срещу Лестър като домакин и срещу Челси като гост. Брайтън пък е шести и се бори за място в Лига Европа.