Скандално съдийско решение беляза мача между АФК Уимбълдън и Акрингтън Стенли от Втора лига (английската четвърта дивизия). Реферът Тревър Кетъл наду свирката за край на първото полувреме секунди преди гостите да отбележат гол в противниковата врата. Скандалното в случая е, че арбитърът не просто спря голова атака - той даде сигнал, докато топката летеше към вратата (и се оплете в мрежата). Попадението не бе зачетено и играчите на Акрингтън Стенли определено могат да се чувстват ощетени, тъй като мачът завърши при резултат 0:0.

По-възрастните футболни фенове вероятно ще си спомнят за един подобен, при това още по-сканадлен, случай и то на далеч по-високо ниво, от световното първенство през 1978 година. Тогава Зико вкарва победен гол за Бразилия в мача срещу Швеция в последната минута с глава след изпълнение на ъглов удар. Попадението не е зачетено от съдията Клайв Томас, тъй като реферът дава последен сигнал в мача точно преди топката да попадне в мрежата. И мачът завършва без победител - 1:1.

Макар че Бразилия продължи напред, а Швеция отпадна, това решение имаше голямо значение за "кариоките". Те завършиха втори в групата и се паднаха в една полуфинална група с домакина Аржентина. Мачът между двата отбора завърши 0:0, но аржентинците се класираха за финала заради по-добра голова разлика.