Отборите на Лестър и Астън Вила изиграха един от не толкова вълнуващите мачове от 5-ия кръг на английското футболно първенство.

"Лисиците" и техните гости не си отбелязаха попадения в редовното време, но в продължението на сблъсъка Баркли се разписа с бомбен изстрел от над 20 метра.

Снимка 501250

Източник: Twitter

Желанието по-скоро да не загубят точки, отколкото да спечелят такива, личеше и в двата тима.

Прекомерната предпазливост на домакините направи така, че те пропуснаха чудесна възможност да се изкачат зад лидера във временното класиране Евертън.

Снимка 501246

Преди началото днес и Лестър, и Вила имаха по 9 пункта на сметката си, съответно заемащи третата и четвъртата позиция в таблицата.

С успеха си Астън Вила изпревари Ливърпул и застана на пункт зад "карамелите".

Снимка 501249

Рос Баркли бе точен в първата минута на добавеното време.

Едва няколко секунди след изтичането на 90-те минути и на старта на продължението от 240 секунди, назначено от арбитъра Джонатан Мос, футболистът на гостите получи топката на много сериозно разстояние от целта.

Той обаче напредна с няколко крачки и с мощен изстрел не остави шансове за адекватна реакция на Шмайхел, разписвайки се за крайното 0:1.