Ливърпул продъжава да бъде ходещият цирк на Англия, след като се посрами за пореден път. Този път "червените" разочароваха срещу новака Блекпул, и то у дома на митичния "Анфийлд", където паднаха с 1:2. Първото полувреме беше повече от кошмарно за мърсисайдци.

Те нямаха почти никакви положения, но за сметка на това допуснаха гостите да им поведат, и то с 2 гола. Чарли Адам откри резултата от дузпа за гостите в 29-ата, а събореният за най-тежкото наказание Люк Варни удвои в полза на Блекпул точно преди почивката и с това почти обезмисли двубоят.

Все пак, след паузата Ливърпул съумя да върне едно попадение  чрез гръцкия си бранител Киргиякос в 53-ата минута. Въпреки че разполагаше с повече от половин час тимът на Рой Ходжсън не успя да направи нищо запомнящо се, с което да се добере поне до точката.

За капак на мъките основният голаджия на тима Фернандо Торес напусна контузен още в 10-ата минута и сега може да отсъства и за следващите битки на "червените".