Норич направи истински подвиг и успя да елиминира Тотнъм от турнира за Купата на Англия. Така последният във Висшата лига вече е четвъртфиналист в най-старата футболна надпревара. Това стана факт след 1:1 в редовното време и триумф след изпълнението на дузпи на новия стадион на "шпорите".

Късен гол прати Лестър на 1/4-финал за ФА Къп

"Лисиците" се справиха трудно с Бирмингам

Домакините поведоха в 13-ата минута, когато Ло Селсо центрира от фаул, а Вертонген на далечната греда надигра във въздуха двама бранители на Норич и засече точно с глава. След почивката Норич вдигна оборотите и стигна до изравняване - в 79-ата Кени Маклейн стреля силно извън пеналта, Мишел Ворм не се намеси добре и изпусна топката ,а Йосип Дръмич бе на правилното място и отбеляза за 1:1.

Малко преди края на двубоя удар на Орие бе избит от голлинията от Годфри.

Стигна се до продължения, в които обаче резултатът се запази и победителят се реши след изпълнения на дузпи.

Манчестър Сити продължава по график за ФА Къп

"Гражданите" спечелиха лесно визитата си на Шефилд Уензди

Ерик Дайър даде преднина за Тотнъм при дузпите, а Мишел Ворм спаси първата дузпа за Норич, изпълнена от Кени Маклейн. Ерик Ламела обаче направи пропуск, стреляйки в напречната греда и извън вратата. Адам Ида бе безкомпромисен от бялата точка и отново равенство. Ло Селсо отбеляза, а след него Щиперман също бе точен. Четвъртата дузпа за Тотнъм бе изпълнена от Трой Парът, а Тим Крул хвана ъгъла и спаси. Тод Кантуел би неспасяемо и Норич поведе. Тим Крул спаси и петата дузпа, която бе изпълнена от Фернандеш, класирайки "канарчетата" напред.

Челси победи Ливърпул с 2:0 за Купата на Англия