Челси елиминира Ливърпул в осминафиналите за Купата на Англия. "Сините" се наложиха с 2:0 над "червените" на "Стамфорд Бридж". Вилиан се разписа в 13-ата минута, а крайният резултат оформи Рос Баркли.

Юрген Клоп даде почивка на голяма част от титулярите си. Гостите започнаха по-силно мача, но не успяха да се възползват от грешка на Зума.

В 11-ата минута Адриан спаси опасен удар на Вилиан, но секунди по-късно трябваше да вади топката от вратата си. Вилиан нанесе нов удар след грешка на Фабиньо. Топката летеше право към Адриан, но се удари в тялото му и влезе в мрежата.

Снимка 469861

Източник: Twitter

В 20-ата минута Ливърпул бе близо до изравнителен гол, но пропусна четири отлични възможности.

След почивката мърсисайдци търсеха изравняването, но не стигаха до чисти положения.  В 64-ата минута топката се озова в Баркли на центъра на терена. Английският халф напредна, преодоля голяма дистанция и стреля от дъгата, като прати топката в десния ъгъл на Адриан, а Челси поведе с 2:0.

Малко по-късно Педро получи фантастична възможност да увеличи аванса на домакините и до голяма степен да реши мача. Испанецът се озова сам срещу вратаря, но пропусна.

Пеп Гуардиола: Първенството приключи, Ливърпул заслужи титлата

"ФА Къп е много важен турнир за англичаните и трябва да се концентрираме върху представянето си"