Евертън победи с минималното 1:0 Нотингам Форест като гост в среща от 14-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение за "карамелите" вкара Дуайт МакНийл в 67-ата минута.

В същото време Нотингам Форест записа трето поредно поражение и се намира на 15-ата позиция с 13 точки.

Първата по-сериозна голова опасност дойде в средата на първата част, когато защитата на домакините не действа по най-добрия начин. Бето отправи удар, който прелетя над напречната греда.

Половин час след началото Нотингам отвърна. Антони Еланга засече центриране в наказателното поле, но не успя да прати топката в очертанията на вратата.

До почивката двата тима имаха по още един добър шанс да вкарат, пропуснат от Дуайт МакНийл и Морган Гибс-Уайт. Интригата остана за второто полувреме

В 67-ата минута дойде ключовият момент в мача. Джак Харисън прати прецизно центриране в наказателното поле, от което МакНийл се възползва и отбеляза. Одисеас Влаходимос нямаше никакви шансове да се намеси.

До края "карамелите" съхраниха крехкия си аванс от 1:0 и се поздравиха с крайния успех.

С тази победа Евертън навакса още три точки и вече е със седем на 18-ото място, след като на клуба му бяха отнети 10 пункта заради финансови нарушения.

До края "карамелите" съхраниха крехкия си аванс от 1:0 и се поздравиха с крайния успех, съответно и трите точки.

В следващия кръг "карамелите" посрещат Нюкасъл, а Нотингам Форест гостува на Фулъм.

Евертън - Манчестър Юнайтед 0:3 в мач от Висшата лига

Манчестър Юнайтед се изстреля в топ 6 след сладка победа на "Гудисън Парк"