Опашкарят Норич Сити постигна първа победа от 23 ноември и си пое глътка въздух. "Канарчетата" спечелиха дербито на дъното срещу Борнемут с 1:0.

Единственото попадение беше дело разбира се на финландеца Теему Пуки от дузпа в 33-ата минута. Той се завърна от контузия и веднага стана център на вниманието. Удар на финландеца беше спасен от Арън Рамсдейл. Топката отиде към Ондрей Дуда, който беше съборен от Стив Кук. Пол Тиърни отсъди дузпа и даде червен картон на Кук.

Равенство номер 11 за сезона остави Арсенал извън Топ 9 във Висшата лига

Шефилд Юнайтед измъкна точката на "Емиратс"

Домакините имаха огромно предимство до края на мача, въпреки че в 76-ата минута техният футболист Бен Годфри също отиде да се къпе по-рано. Гостите така и не можаха да изравнят. Те уцелиха вратата на Тим Крул само веднъж при единственият си изстрел към нея.

Норич остана на последна, 20-а позиция със 17 точки. Борнемут е с 20 точки, точно пред днешния си съперник. И двата отбора продължават да са фаворити за изпадане от английския футболен елит.