Арсенал не успя да се справи със съпротивата на Шефилд Юнайтед в мач от 23-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на "Емиратс" завърши при резултат 1:1.

Точен за домакините беше Мартинели, докато 7 минути преди края Флек прати съперника в нокдаун, разписвайки се за равенството в мача.

Арсенал показа зъби срещу приятната изненада на сезона. Атаките на тима обаче така и не даваха очаквания резултат.

Снимка 462178

По-рано през сезона Шефилд победи с 1:0 Арсенал у дома. Този път нищо подобно не се случи, като домакините водеха в резултата с минималното 1:0 чак до 83-ата минута.

Мартинели за пореден път блесна за лондончани със своите умения и откри резултата с гол в последните мигове на първата част от сблъсъка.

Снимка 462181

Арсенал търсеше втория си успех под ръководството на Артета във Висшата лига, но за съжаление на феновете си не успя да го постигне.

Снимка 462179

Седем минути преди края на мача Джон Флек получи една от редките възможности за своя състав и се възползва оптимално, оформяйки крайното 1:1.

Снимка 462177

"Артилеристите" са в средата на таблицата, под номер 10 са във временното класиране и завръщането в Шампионска лига изглежда много трудна задача.

Равенството бе 11-о за тима в кампанията, в което може би се крият голяма част от негативите за лондончани през настоящия сезон.