Шампионът на Англия Ливърпул записа една от най-срамните загуби в историята си!

Мърсисайдци бяха съкрушени несравнимо от домакините си от Астън Вила, в срещата между двата тима във Висшата лига.

Футболистите на Ливърпул допуснаха... 7 гола във вратата си!

Снимка 499130

Източник: Twitter

След като през миналия сезон счупиха редица рекорди, сега ливърпулци имат възможността да покорят постижения и в негативна насока, като защитниците на тима едва ли са си представяли, че ще си тръгнат тази вече от Бирмингам с цели 7 инкасирани попадения, срещу само две отбелязани за крайното 2:7.

След само 4 минути игра Грийлиш асистира на Оли Уоткинс, който даде ранно предимство на състава си.

Същата комбинация бе повторена 18 минути след това, а изненада бе изписана по лицето на Клоп. Само ако той знаеше какво ще последва...

Снимка 499127

Салах върна попадение за гостите в 32-ата минута, но само в рамките на следващите 7 тимът допусна нови два гола, дело на МакГин и отново на Уоткинс.

Вместо втората част да започне с начало на някакво завръщане, на обрат от страна на гостите, Баркли вкара за пети път топката в мрежата на мърсисайдци, причинявайки сериозно главоболие на Юрген Клоп, а вероятно и на феновете на клуба.

Снимка 499128

Отново Салах бе точен за Ливърпул, преди Грийлиш да приключи подобаващо опонента, като "гарнира" хеттрика си от асистенции и с две попадения.

Той бе точен в 66-ата, а след това и в 75-ата минута на срещата.

До края нова промяна в резултата нямаше.