Кристъл Палас записа разгромна загуба от госта си Ливърпул в мач от 14-ия кръг на английската Висша лига.

Домакините бяха съкрушени с гръмкото 0:7.

Шампионите се откъснаха с три точки на върха още след успеха над Тотнъм в дербито миналия кръг, а сега затвърдиха позицията си.

Снимка 510467

Източник: Twitter

Такуми Минамино подсказа какво предстои за Палас след само 3 минути игра, давайки ранно предимство на тима си в резултата.

Снимка 510466

Той продължи да бъде сред активните футболисти на терена, но така и не се добра до отбелязване на втори гол.

Снимка 510465

До почивката и тримата нападатели на гостите вече се бяха разписали, като Мане бе точен 10 минути преди паузата, а в заключителните секунди на полувремето и Фирмино вкара за 3:0.

Джордан Хендерсън получи добра възможност и не сгреши след 52 минути игра, а Фирмино бе точен за втори път тази вечер, загатвайки посоката, в която се насочваше окончателно битката на терена с гол в 68-ата минута на двубоя.

Снимка 465041

Две попадения на Мохамед Салах за 3 минути сложиха точка на разгрома, като египтянинът се разписа в 81-ата и след това в 84-ата минута.

Снимка 510469

Първо той вкара с глава от непосредствена близост, а малко след това бе точен с чудесен диагонален изстрел, за катастрофалното, предизвикало дори иронична усмивка по лицето на емблематичния мениджър на домакините 0:7.

Така Юрген Клоп и неговите момчета спечелиха последните си вече 8 мача с лондончани във всички турнири.