Лестър записа нов неубедителен двубой в пасива си, в битката за призовите позиции в английската Висша лига.

"Лисиците" загубиха гостуването си на Бърнли с 1:2, в двубой от 23-ия кръг на Премиършип.

Гостите не успяха да напомнят за силната си серия в шампионата от преди няколко срещи и регистрираха втори мач без победа в надпреварата, на много важен етап от нея.

Лестър не желае да продава Джеймс Мадисън

Звездата на отбора преговаря за нов договор

Двубоят беше изпълнен с множество напрегнати моменти, като до средата на първата част не личеше да има фаворит, а 100%-ви ситуации по-скоро липсваха.

В 34-ата минута топката бе отнета в средата на терена и след това попадна у краката на Харви Барнс. Той направи продължителен пробив в половината на съперника, а след това стреля силно, кълбото се отби в краката на вратаря и влетя в мрежата за 0:1.

Снимка 462268

Източник: Twitter

Шон Дайш бе бесен, не толкова заради самия гол във вратата на Бърнли, колкото заради това, че според него при отнемането на топката е имало нарушение на правилата.

Така или иначе промяна в решението на главния съдия нямаше и голът беше зачетен.

Снимка 462269

В 56-ата минута Крис Ууд върна надеждите за домакините, изравнявайки резултата, за радост на преобладаващата част от феновете по трибуните.

Преди да е изтекла 69-ата минута Лестър получи право да изпълни дузпа, за фаул на Мий в наказателното поле. Футболистът на домакините беше предупреден официално.

Зад топката на бялата точка застана голмайсторът на Лестър Джейми Варди, но Поуп спаси изстрела му в левия ъгъл на вратата. Брендън Роджърс побърза да вдигне победоносно ръце, но след това показа разочарованието си.

Снимка 456240

Последва нова отлична възможност за Варди, който обаче отново не успя да преодолее Поуп, стреляйки в тялото му, останал очи в очи с него.

За капак Уестууд вкара за 2:1 десет минути преди последния сигнал, оставяйки съперника само с напразни надежди и без точков актив.

Ас на Лестър стана най-добър футболист на Нигерия

"Това е голяма привилегия"

Така изоставането на Лестър от лидера в класирането на Премиършип Ливърпул възлиза на вече 16 точки, при уговорката, че мърсисайдци имат да играят и още два мача, за да достигнат бройката от 23 срещи за сезона.

Бърнли продължава битката за оцеляване и след днешната си победа е вече 14-и в класирането.