90+4′
Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 23,321
90+4′

Сам Алърдайс не можа да спечели дебюта си начело на Кристал Палас благодарение на две дузпи. Бентеке изпусна за Кристал Палас.
Трой Дийни беше безпощаден за домакините и донесе точката за своя отбор.

90′

Технична игра на Гедиура, който успя да стреля. Хенеси плонжира надясно и спаси.
Добавеното време е 4 минути.

89′

Уотфорд атакува в последните минути в опит да постигне пълен обрат.

87′

Заха се хвърли за дузпа и получи картон.

Снимка 269923
85′

Сунига, който влезе в началото на мястото на контузения Янмаат, излиза. На негово място ще доиграе мача Джером Синклеър.

83′

Трой Дийни падна лошо, след като бе фаулиран при игра за висока топка. Той ще продължи в мача.

81′

Алърдайс прави втората си смяна. Излиза Фламини. Влиза Фрейзър Кямпбъл.

79′

Гомеш скочи напред и хвана центрирането. Клатенбърг отсъди фаул срещу вратаря.

74′

Таунсенд излиза. Влиза Мътч. Смяната е тактическа.

72′

ГОООЛ! Трой Дийни шутира силно в средата по земя. Хенеси се хвърли наляво. Резултатът е изравнен.

Снимка 269921
71′

Дузпа за Уотфорд. Деймиън Дилейни събори Прьодл в наказателното поле при борба за позиция преди изпълнение на корнер.

67′

Удар с глава на Прьодл след центриране на Холебас от фаул отляво. Топката премина покрай дясната греда, като имаше играч на домакините, който можеше да вкара топката във вратата.

63′

Клатенбърг извика Кабул да му се накара за грубо влизане срещу Заха. Картон няма.

62′

Корнер за Уотфорд отдясно доведе до напрежение в полето на гостите. Топката прелетя над всички, но беше и докосната от защитник.

61′

Хенеси улови поредния отчаян удар на играч на Уотфорд - Себастиан Прьодл.

59′

Игало можеше да изравни. Той овладя топката в полето на Палас през защитник. Ударът му мина близо до дясната греда на Хенеси.

56′

Атака на Уотфорд, в която имаше повече желание отколкото качество. След центрирания и карамболи защитата успя да изчисти.

55′

Хубава атака на гостите отляво на Пънчън, който пресили центрирането.

53′

Холебас загуби топката и изрита здраво Пънчън малко след центъра.

51′

Таунсънд влезе през центъра, но изпусна момента за удар. Кабай също не успя да шутира, след като получи кълбото.

49′

Хенеси скочи и трудно улови центрираната от Гедиура от фаул топка отдясно.

47′

Домакините са твърдо решени да изравнят резултата.

45′
45+5′

Динамична и напрегната игра. Гостите водят с 1:0 и пропуснаха дузпа. Уотфорд загуби двама в началото на мача и се опитва да оказва натиск, който е безплоден.

Сам Алърдайс остава верен на себе си!

45+4′

Пънчън получи картон, след като играта беше спряна.

45+3′

Фаул в атака на нападател на Уотфорд. Стана меле пред вратата на Хенеси, но Клатенбърг беше спрял играта.

45+2′

Фаул отляво за Палас. Центрирането беше уловено от Гомеш.

45+1′

Добавеното време е 5 минути, заради двете контузии на играчи на Уотфорд.

45′

Бентеке получи първия картон за мача, след като събори Холебас.

42′

Амрабат центрира опасно в полето. Хенеси хвана топката.

40′

Уотфорд вече има владение на токата от 54%. Домакините трябва да са доволни, че губят само с един гол разлика.

38′

Бентеке се спря при засилката и .. шутира слабо точно където се беше хвърлил Гомеш - в левия си ъгъл.

Снимка 269911

37′

Дузпа за Кристал Палас. Гомеш изрита брутално Бентеке, който беше сам под малък ъгъл. Вратарят дори не получи картон.

Снимка 269910

35′

Първи удар на играч на Уотфорд към вратата на Хенеси. Топката отскочи от защитник и стана лесна за хващане от вратаря.

33′

Домакините отново пренесоха играта в полето на Палас. При предишния натиск бяха наказани.

29′

Кабай можеше да удвои след хубав удар отляво. Топката мина до близката греда.

27′

ГОООЛ! Кабай получи топката от Таунсенд. Той беше сам отдясно под малък ъгъл и шутира до далечната греда.
Повторението показа, че е на една линия с последния защитник при подаването.

Снимка 269909

26′

Кабай шутира от границата на полето и топката профуча покрай дясната греда на Гомеш.
Бентеке проби през центъра, финтира, но топката му беше избита и попадна в Кабай.

25′

Домакините опитват да упражнят натиск.
Сам Алърдайс си дъвче дъвката.

20′

Играта е равностойна и с много борба. Притежанието на топката е 49% на 51%.

18′

Юнес Кабул падна на глава след сблъсък с Бентеке.
Възможна ли е трета принудителна смяна за домакините?

17′

Меле в полето на Палас след корнер.
Клатенбърг отсъди нарушение в атака на домакините.

14′

Валон Бехрами лежи на терена контузен. Ще бъде направена втора принудителна смяна в състава на Уотфорд.
Трой Дийни влиза на неговото място. Мадзари остана само с една смяна до края на мача.

5′

Пряк свободен удар за Палас на границата на полето на Гомеш отляво.

4′

Сунига сменя Янмаат!

Снимка 269908

2′

Янмаат получи контузия и ще бъде изнесен на нослка.

1′

Започна първата среща от програмата на „Боксинг дей".

Кристиан Кабаселе Джордън Мътч

Програмата на Боксинг дей се открива с „малкото лондонско дерби" между Уотфорд и Кристал Палас. Въпреки, че мачът се води дерби, разстоянието между стадионите на двата отбора е цели 82 километра.

И двата отбора не са от "титулярните" за Висшата английска лига. През миналия сезон те си размениха по една победа като гост. Уотфорд е на 12-то място с 21 точки, Палас на 17-то с 15 точка.

„Орлите" са само на точка над зоната на изпадащите и това доведе до треньорска рокада. Местният любимец Алан Пардю беше натирен и на негово място бързо беше извикан „неудачният" селекционер на Англия - Сам Алардайс. „Големия" Сам ще иска още с първата си изява да се самодокаже. Той е специалист по спасяване на застрашени отбори.

Валтер Мадзари, кормчията на „Стършелите", напускането на Пардю е лоша новина и това ще промени първоначалния му план за игра.

Очакванията са за динамичен и непредсказуем мач.