Турнир: Англия ФА Къп Стадион: Зрители:
90+2′

Край на мъката за Саутхямптън.

88′

Хари Люис спаси отбора си от шести гол. Алексис Санчес не можа да направи добавка.

84′

ГОООЛ! Алексис Санчес направи брилянтна контра. Чилиецът изчака Тио Уолкът и му подаде в чиста позиция. Английският национал оформи хетрика си срещу родния си клуб.

74′

Оспина демонстрира техника и изчисти. Той можеше да улови топката, но не се ориентира.

Снимка 275836

73′

Атака на домакините от ляво. Симс беше блокиран от Найлс и топката излезе в корнер.

71′

Айоби сменя Аделайд.

70′

Санчес влезе в полето от ляво. Опита триково подаване с пета, което не се получи.

69′

ГОООЛ! Тио Уолкът вкара второто си попадение в мача. Алексис Санчес стигна до аут линията и подаде точно на Уолкът, който от малкото поле вкара за 4:0.

Снимка 275835

65′

Дани Уелбек отстъпва под аплодисменти мястото си на Алексис Санчес.

65′

Редмън сменя Шейн Лонг.

64′

Душан Тадич сменя Исгроув.

60′

Клод Пюел подготвя „звездите" си Тадич и  Редмънд да влезнат в игра.

59′

Много дълбока преса на Арсенал. „Светците" не могат да изнесат топката.

57′

Мустафи и Оспина си попречиха. Мустафи успя да извади топката от невралгично място.

54′

Чембърлейн изведе с дълъг пас Уолкът, който обаче се замота и не можа да шутира.

53′

Бейерин шутира силно, но вратарят спаси. Уелбек направи отлична контра и подаде на Перес. Вторият намери Бейерин в удобна позиция.

51′

Шкодран Мустафи игра с ръка в полето. Топката излезе в корнер след удара на Шей Лонг.

49′

Уелбек продължава да тормози защитата на домакините. Ударът му беше отклонен в корнер.

45′
Снимка 275833

45+2′

Арсен Венгер трябва да е доволен от видяното през първото полувреме.

Снимка 275831

45+1′

Симс не можа да си спре топката пред вратата на Оспина. Мустафи изби кълбото.

45′

Две минути добавено време.

44′

Саутхямптън се изнесе вече по-напред. Арсенал може би ще доиграва мача.

40′

Оспина скочи и пресечи центриране. Шей Лонг го удари с десния лакът и той лежи на земята.

36′

Класи стреля силно покрай гредата.

35′

ГОООЛ! Дани Уелбек достигна до топката на аут линията. Той върна топката към малкото поле. Тио Уолкът засече през защитник. Вратарят беше до предната греда.

Снимка 275832

32′

Опасен пряк свободен удар за Саутхямптън. Хойберг стреля силно покрай гредата. Оспина само изгледа топката.

25′

Куко Мартина изведе Шей Лонг отдясно. Нападателят стреля под гредата, но Оспина акробатично изби в корнер.

Снимка 275827

24′

Оспина излезе отстрани на вратата. Ударът на Хойберг прелетя високо.

22′

ГООООЛ! Дани Уелбек мачка. Той беше изведен зад отбраната с дълъг прехвърлящ пас от Окслейд-Чембърлейн. Уелбек хладнокръвно промуши топката между краката на вратаря, въпреки че двама защитници успяха да се върнат.

Снимка 275826

19′

Домакините продължават да играят защитно независимо, че губят в резултата.

Снимка 275819

15′

ГООООЛ! Прекрасно завръщане на Дани Уелбек. Той получи топката отляво след пас през трима на Окслейд-Чембърлейн. Уелбек остана сам и прехвърли вратаря. Топката леко се отклони в гредата.

Снимка 275822

13′

Бейлерин влезе отдясно. Центрирането му беше слабо по земя и не затрудни вратаря.

10′

Алексис Санчес прави балончета с дъвка на резервната скамейка.

4′

Лукас Перес нахлу в полето отляво и центрира. Уолкът не можа да стигне до топката.

3′

Удар на Аделайд. Топката се отби от защитник и излезе в корнер.

2′

Центриране за Шей Лонг. Ирландецът се оказа в засада.

1′

Стюарт Тейлър Емилиано Мартинес

Саутхямптън и Арсенал ще изиграят последната среща от съботната програма на четвъртия кръг на ФА къп. Това е едва вторият мач, който противопоставя два отбора от Премиершип.

Саутхямптън вече си осигури участие в един финал за купа, след като елиминира през седмицата Ливърпул в мач за Купата на лигата. „Светците" не се представят много добре в първенството, но продължават битката на три фронта.

Двата отбора няма да използват голяма част от титулярите си, но това не означава, че нямат амбиции в турнира. Повечето титуляри са на скамейката и при едно нежелано развитие на резултата ще се наложи да влизат в игра.

Арсен Венгер няма да може да ръководи отбора си от скамейката, след като беше наказан за четири мача заради неговото непристойно поведение в мача с Бърнли.

Интерес представлява участието на Дани Уелбек, който беше много дълго време контузен.

Двамата треньори са работили в Монако заедно.