Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители:

89′

Жълт картон за Франсеск Фабрегас.

85′

Ибра създава първа опасност след влизането си в игра.

Буквално няколко секунди бяха необходими на тарана, за да притисне Кейхил и да го принуди да извърши нарушение.

84′

Златан Ибрахимович се появява на терена.

Той сменя голмайстора Маркъс Рашфорд.

83′

Лофтъс-Чийк заменя Зума.

78′

Коща все пак изпълни целта си.

Принуждава Рохо да го фаулира, за което футболистът на домакините получава официално предупреждение.

77′

Футболистите на Челси демонстрират завидно спокойствие.

Сякаш те водят в резултата, а не обратното.

75′

Вилиян заменя Матич.

74′

Жълт картон и за Ерера.

70′

Изстрел на Рашфорд!

Топката минава встрани от целта.

67′

Челси изглежда разгадан.

Отборът отдавна не е показвал подобно лице.

Може би наистина играеш толкова, колкото ти позволява съперникът...

60′

Карик се появява на терена, заменяйки Лингард.

54′

Фабрегас заменя безидейния Моузес.

Очаквана, наложителна смяна, с оглед незадоволителното представяне на тъмнокожия футболист на гостите.

49′

2:0!!!

ГОЛ на Андер Ерера!

Преднината на Манчестър Юнайтед беше удвоена!

Ерера стреля, топката се отби в тялото на Зума и влетя в мрежата за 2:0.

48′

Жълт картон и за Кейхил.

45′

Играта е подновена.

45+1′

В началните 45 минути, за първи път от доста време насам през сезона, Челси бе почти изцяло обезличен.

Манчестър Юнайтед пое инициативата в срещата от първия сигнал и не я изпусна чак до почивката.

Единствено късметът спасяваше столичани в напрегнатите ситуации пред вратата на Асмир Бегович, заменил в последния момент получилия контузия Тибо Куртоа.

Челси опитваше контраатаки, основно през зоната на Виктор Моузес, но след няколко подобни опита вече бе ясно, че с подобен подход отборът едва ли ще стигне до отбелязване на попадение.

Още в 7-ата минута пък резултатът бе открит, след удивителен пас на Андер Ерера през половината терен, извел по чудесен начин Маркъс Рашфорд лице в лице с Бегович. За младия талант не остана нищо друго, освен да порази целта с техничен изстрел, който първо се отби в тревата на "Олд Трафорд", а впоследствие и прескочи крака на стража за 1:0.

Последваха редица атаки в полза на "червените дяволи", но или рикошети в последния момент, или пък щастливи случайности не даваха възможност на футболистите на състава да удвоят преднината си.

Най-грубият футболист на терена пък безспорно беше Диего Коща. Таранът не спираше да провокира защитниците на съперника, като основно си "заплю" Рохо, когото преследваше по цялата дължина на терена, опитвайки се да му изпроси официално предупреждение.

Вместо това обаче самият Коща получи такова след 33 минути игра, отново за неспортсменска проява.

В самия край на полувремето Рашфорд стреля, Кейхил опита да спре хода на топката и я изби на сантиметри над напречната греда на собствената си врата, карайки Конте да потръпне.

Нова промяна в резултата не бе регистрирана и така Манчестър Юнайтед се оттегли с гол аванс след края на първите 45 минути.

45′

Почивка.

44′

Без сериозни положения в полза на Челси в срещата.

Това не се случва често на отбора през сезона.

42′

Кейхил остава на сантиметри от отбелязване на любопитен автогол.

В опита си да избие изстрел на Рашфорд, бранителят играе с топката, а тя "кацва" върху мрежата на вратата на собствения му отбор.

Късмет за Челси.

35′

Провокациите между Коща и Рохо не спират и за секунда.

Двамата се "преследват" по цялата дължина на терена, опитвайки се да заблудят рефера да изгони другия.

Какъв ли ще бъде крайният резултат от този сблъсък?

33′

Първи жълт картон в мача.

Естествено, повече от очаквано, той е зачислен на Диего Коща.

На любителите на ексцентричните залози - честито.

32′

Динамична игра, бързи, точни подавания и в двете половини от терена.

Феновете на Театъра няма как да не са доволни от това, което виждат.

29′

Футболистите на домакините действат на високи обороти, както що се касае до защитата, така и относно нападението им.

Юнайтед води заслужено в резултата.

27′

Пореден опит за организиране на атака на скорост, от страна на гостите.

Чрез Моузес обаче явно няма да се случат нещата.

Не е лошо тимът да изпробва друг заход към полето на противника.

21′

Челси приема играта в собствената си половина.

Отборът ще разчита на контраатаки, по всичко личи.

Лошата новина за Конте е, че до момента съставът му е имал само един подобен шанс за достигане до нещо по-запомнящо се.

20′

20 минути игра, а Диего Коща вече в два отделни случая е в центъра на събитията, заради словесни битки с футболисти на съперника.

Нищо нетипично, разбира се...

15′

Доминацията на Манчестър Юнайтед става все по-осезаема.

Физиономията на Жозе Моуриньо обаче не се е променила и за секунда.

Снимка 284205

12′

Де Хеа няма много работа в мача, за момента.

Той е играл точно 3 пъти с топката.

7′

ГОООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

Маркъс Рашфорд открива резултата!

1:0 за Манчестър Юнайтед!

6′

Домакините опитват да забавят темпото на игра и да спират съперника си още в средата на терена.

Връщането на топката към Де Хеа не е чуждо на бранителите на "червените дяволи"...

5′

Футболистите на Челси се опитват да наложат ранен превес в играта.

От гледна точка на притежанието на топката това се получава, но откъм опасности пред вратата на съперника - по-скоро не.

3′

Азар подава към Аспиликуета, който центрира в наказателното поле.

Точно преди Канте да играе с топката обаче, тя е избита от Фелайни.

2′

Все още можете да гласувате в анкетата на ТОПСПОРТ:

анкета

Ще успее ли Манчестър Юнайтед да прекрати негативната си серия срещу Челси?

Да, Юнайтед ще спечели с убедителен резултат. 11.0%

Не, "червените дяволи" отново ще загубят. 33.8%

Да, с минималка разлика. 27.6%

Не ме интересува. 3.9%

Двата отбора няма да се победят. 23.7%

1′

Маркос Алонсо се контузи на загрявката преди мача...

Изглежда Куртоа няма да е единственият отсъстващ от срещата.

1′

"Контузията на Куртоа е доста нелепа.

По всяка вероятност става дума за травма, получена по време на снимки на рекламен спот за сериозен спонсор на клуба", информират английските медии.

Ако се питате защо Асмир Бегович е титуляр за Челси срещу Манчестър Юнайтед - това е отговорът

Ако се питате защо Бегович е титуляр за Челси срещу Юнайтед - това е отговорът

Куртоа се контузи в последната тренировка преди мача

1′

Камерите още веднъж показват накуцващия Алонсо, влизащ обратно в тунела на стадиона.

Ще е любопитно да видим дали той ще се появи на терена и евентуално с кого ще бъде заменен.

Снимка 277019

1′

Зума сменя Алонсо.

Информацията беше потвърдена от клуба.

1′

Фосу-Менса

Манчестър Юнайтед е домакин на Челси в дербито от 33-ия кръг на Висшата лига. Битката на "Олд Трафорд" започва в 18:00 часа.

Двата гранда преследват различни цели през този сезон и победата ще е много важна за всеки един от тях. Манчестър Юнайтед води истинска война за място в Топ 4, откъдето изостава от Ливърпул.

ТОПСПОРТ Ви пита: Как ще завърши сблъсъкът между Манчестър Юнайтед и Челси?

"Червените дяволи" излизат за първа победа от 5 години насам

"Червените дяволи" са с мач по-малко от големия съперник, но всяка грешна стъпка до края на сезона може да се окаже огромно влияние за крайното класиране.

Челси пък върви уверено към титлата и има 4 т. повече от единствения си преследвач Тотнъм и среща по-малко. Тя обаче е точно визитата на "Олд Трафорд" и загуба днес ще върне интригата за златните медали в Англия.

Антонио Конте: Ако не можем да се справим със Златан Ибрахимович, по-добре да не играем

Конте: Ако не можем да се справим със Златан, по-добре да не играем

"За всеки треньор е прекрасно да има подобен футболист"

Юнайтед няма загуба в последните си 6 мача във всички турнири, но за последно отстъпи именно пред Челси. Лондончани се наложиха с 1:0 на "Стамфорд Бридж" за ФА Къп. Възпитаниците на Антонио Конте показват страхотна стабилност през този сезон и точно това е на път да се окаже ключът към титлата.

В последния кръг "сините" победиха с 3:1 Борнемут навън, а преди това взеха домакинството дерби с Манчестър Сити - 2:1.

Ибрахимович: Челси? Не играят в Европа, отпаднаха рано от Купата на лигата...

Днес Манчестър Юнайтед приема "сините" на "Олд Трафорд"

По-рано през сезона Челси разгроми с 4:0 Юнайтед при първото завръщане на Жозе Моуриньо като съперник на "Стамфорд Бридж". Последните три срещи помежду им на "Театъра на мечтите" завършиха наравно - 0:0, 1:1 и отново 0:0, а през 2013 г.

Челси спечели на Театъра с 1:0. Последният домакински успех на 20-кратният шампион на Англия е от 2011 г. - 3:1, което показва, че столичани се чувстват комфортно на този стадион.

Манчестър Юнайтед предлага 125 млн. паунда на Атлетико (Мадрид) за Антоан Гризман и Ян Облак

Нереално: Юнайтед предлага 125 млн. паунда на Атлетико за...

Клубът отново привлича погледите на Европа към себе си

Днес Юнайтед ще се опита да продължи серията си от 21 мача без загуба във Висшата лига.