Отборът на Мидълзбро се завърна в английската Висша лига.

Това стана възможно след равенство 1:1 за тима, в срещата с Брайтън - директен съперник на отбора за промоция в елита на страната.

Задачата на Боро бе единствено да не загуби днес. Така и стана.

На "Ривърсайд" резултатът бе открит след 19 минути игра, когато Нюджънт асистира на Стуани за 1:0.

Близо 34 000 зрители на трибуните не успяха да сдържат радостта си от попадението, като запяха песните на победата.

В 55-ата минута Стивънс все пак изравни, но това не помрачи настроението на феновете, които продължаваха да подкрепят неистово любимците си.

Последният сигнал направи ремито факт, както и класирането на Боро за Премиършип.

Брайтън ще трябва да премине през ситото на плейофите.

Мидълзбро се завръща в елита на Англия след 6-годишно изгнание, като по всичко личи, че този път ще се постарае да не допуска грешките си от миналото.