Арсенал и Ливърпул оправдаха високите очаквания към дербито помежду им от 19-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на стадион "Емиратс" завърши при забележителното 3:3.

Срещата между двата тима беше доста оспорвана и очаквано в нея паднаха много попадения.

Снимка 330631

Точни за домакините бяха Санчес, Джака и Йозил, докато за гостите се разписаха Коутиньо, Салах и Фирмино.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Мегадербито Арсенал - Ливърпул 3:3!

"Артилеристите" са загубили последните си три мача срещу този противник в Лигата

Първото полувреме не беше от най-интересните за наблюдаване. То започна с по-скоро дефанзивна игра и на двата тима.

Малко по-активни изглеждаха футболистите на домакините. На два пъти те имаха възможност да излязат в добри голови позиции, но Санчес не беше на висота и сгреши.

На свой ред Ливърпул реши да опита да притисне съперника си.

Снимка 330624

Акциите на гостите изглеждаха по-бързи, остри и на пръв поглед опасни. До чиста голова позиция обаче така и не се стигна.

На два пъти Фирмино пропиляваше добри центрирания на Салах, като не успяваше да засече топката по възможно най-добрия начин.

Това обаче направи неговият съотборник Фелипе Коутиньо, който се възползва от добро подаване на Мохамед Салах и откри резултата, разписвайки се с глава след 27 минути.

Още веднъж Фирмино получи възможност да увеличи преднината на състава си, но пропусна. Това направи изненадващо и Салах, който малко преди почивката не успя да се разпише, останал очи в очи с вратаря на съперника.

Снимка 330623

Второто полувреме беше коренно различно от откриващата част, като само в рамките на шест минути бяха реализирани 4 попадения, а обратът бе пълен.

Първо Салах се разписа за 0:2, но още в следващите си три атаки, футболистите на Венгер вече бяха обърнали развоя на срещата в своя полза.

Това стана възможно след голове на Алексис Санчес с глава, Джака от около 30 метра, както и на Месут Йозил, който от близка дистанция не остави шансове на Миньоле.

Ливърпул отговори в 71-ата минута, след като мощен шут на Фирмино на първо време бе спасен от Чех, но все пак влетя в мрежата му за 3:3.

"Артилеристите" бяха загубили последните си три мача срещу този противник на ниво Висша лига и загуба днес щеше да е равнозначна на изравнена негативна серия от 1988 година.