Попадение на Салах. Майсторски гол на Краля на Египет!

Силно начало за гостите и на тази игрова част.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме не беше от най-интересните за наблюдаване. То започна с по-скоро дефанзивна игра и на двата тима.

Малко по-активни изглеждаха футболистите на домакините. На два пъти те имаха възможност да излязат в добри голови позиции, но Санчес не беше на висота и сгреши.

На свой ред Ливърпул реши да опита да притисне съперника си.

Акциите на гостите изглеждаха по-бързи, остри и на пръв поглед опасни. До чиста голова позиция обаче така и не се стигна.

На два пъти Фирмино пропиляваше добри центрирания на Салах, като не успяваше да засече топката по възможно най-добрия начин.

Това обаче направи неговият съотборник Фелипе Коутиньо, който се възползва от добро подаване на Мохамед Салах и откри резултата, разписвайки се с глава след 27 минути.

Още веднъж Фирмино получи възможност да увеличи преднината на състава си, но пропусна. Това направи изненадващо и Салах, който малко преди почивката не успя да се разпише, останал очи в очи с вратаря на съперника.

45′

Почивка.

44′

Пропуск на Салах!

След това и Мане не успява да се разпише, като пробва атрактивно отиграване със странична ножица.

33′

Шут на Фирмино едва не попада във вратата!

Кълбото мина на сантиметри от целта!

30′

Шут на Мане!

Чех спасява без проблеми.

27′

ГОООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Коутиньо, след центриране на Салах!

24′

Коутиньо центрира към Фирмино в наказателното поле.

Топката не попада в целта, след неточния завършващ изстрел.

22′

Фирмино стреля с глава!

Чех спасява.

18′

Мартин Аткинсън пуска доста сериозни единоборства, без да ги санкционира.

Срещата не е особено атрактивна за наблюдаване, поне на този етап.

14′

Далечен изстрел на Коутиньо.

Топката минава встрани от целта.

10′

Неприятен момент за Юрген Клоп, на доста ранен етап от двубоя.

Джордан Хендерсън е заменен от Джеймс Милнър, след като получи контузия.

7′

Вече в два отделни случая Петер Чех опитва да извежда свой съотборник след подаване... с ръка.

6′

Засада за включилия се в предни позиции Кошиелни.

3′

Арсенал е по-настоятелният тим на терена, в началото на сблъсъка.

Без положения за тима обаче, до момента.

1′

Елнени Александър-Арнолд

Арсенал е домакин на Ливърпул в дербито от 19-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на стадион "Емиратс" започва в 21:45 часа.

Срещата между двата тима се очаква да бъде доста оспорвана, а няма да бъде изключено в нея да паднат и доста попадения.

И лондончани, и техните съперници са в една и съща форма откъм статистика в последните пет мача от всички турнири - постигнали са по три победи и са записали по две ремита.

Арсен Венгер продължава да налива масло в огъня

Венгер, с подчертано задоволство: Виждам, че Окс не е титуляр и в Ливърпул...

"Важно е дали играчите искат да играят голям футбол"

Преди този мач "мърсисайдци" са 4-и в класирането с актив от 34 точки, а лондончани са с една позиция по-надолу и имат една точка по-малко от своя днешен противник.

Арсенал ще бъде в днешния мач без контузения си нападател Жиру, а освен това аут за мача ще бъдат още Рамзи, Коклен и Касорла.

За гостите от "Анфийлд" Морено и Клайн със сигурност ще пропуснат срещата, а същото може да се каже и за Стъридж и Матип, които също са с контузии и не са готови да играят.

Ливърпул е фаворит за подписа на Мануел Аканджи

Ливърпул печели битката с Борусия (Д) за швейцарски национал

Мануел Аканджи минава за един от най-големите таланти в родината си

Има голяма вероятност пък Лалана да започне в първия си мач като титуляр за сезона, след като вече е възстановен от контузията си и поигра последните мачове.

"Артилеристите" са загубили последните си три мача срещу този противник на ниво Висша лига, а ако днес допуснат загуба ще изравнят негативна серия от 1988 година.