РайлиМениджърът на Челси Жозе Мауриньо няма да понесе никакво наказание за обидата си към рефера Майк Райли на почивката в двубоя за купата на страната срещу Челси в неделя.

Съдията не е упоменал за нищо нередно в доклада си за мача и съобщил пред Дисциплинарната комисия на Английската футболна федерация, че няма защо португалецът да бъде наказван.

„Разговаряхме с рефера и той обяви, че не се е случило нищо необичайно и затова не е отбелязал нищо в доклада си", заяви говорителят на футболната федерация.

Обидата на португалски, която се превежда като „кучи син" била често използвана от португалеца реплика.

„Крещя тази дума дори на моите футболисти, когато не съм доволен от тях. Използвам я може би по 50 пъти на мач и още толкова на тренировка. Всичко това е резултат от моята емоционалност и не искам да се конфронтирам с никого", обяви Мауриньо.