Мениджърът на Челси Жозе Мауриньо определи равенството с Манчестър Юнайтед като напълно справедлив резултат.

На "Олд Трафорд" Манчестър Юнайтед и Челси завършиха 1:1 в дербито на 14-тия кръг на Висшата лига.

"Ако бях на мястото на сър Алекс Фъргюсън сигурно щях да съм бесен от изпусната победа. Сигурен съм обаче, че и той смята равенството за най-логичния резултат от този мач.

Двата тима си разделиха по едно полувреме, като първото бе за домакините, а след почивката ние бяхме по-добрия тим", коментира португалският специалист.

Той изрази несъгласие с оценките, че най-добрия на терена в двубоя е бил полузащитникът на Манчестър Юнайтед Майкъл Карик.

"За мен №1 категорично бе Карвальо. До последно участието му бе под въпрос, но медицинския ни екип направи чудеса", каза още Мауриньо.