Мартин Петров се отчете с асистенция за Болтън при ремито 1:1 у дома срещу Суонзи. Българинът хвърли голово подаване към Крис Ийгълс, който се разписа в 14-ата минута и изравни резултата. „Лебедите" бяха повели още в 6-ата мин. чрез Скот Синклер.

Мартин остана на терена пълни 90 минути, но не успя да помогна на отбора си да стигне до успеха. Със спечелената точка, Уондъръс остават в зоната на изпадащите. Болтън са на точка от спасението, но пък имат само 33 мача, докато съперниците им за оставане са с един или дори два мача повече.

Блекбърн взе глътка въздух след успех с 2:0 над Норич. Формика и Хойлет се разпиха непосредствено преди и след почивката, за да оставят трите точки на „Иууд Парк".

Фулъм победи Уигън с 2;1 и попречи на „Латикс" да се отдалечат от опасната зона, а Астън Вила и Съндърланд извъртяха нулево реми.