Болтън е с единия крак в Чемпиъншип, след като изпусна „нарисувана" победа у дома срещу Уест Бромич. Двубоят завърши наравно 2;2. След като Уондърърс водеха до последната минута.

Мартин Петров  откри резултата за Болтън в 24-ата минута, след като пое отговорността и изпълни точно отсъдената дузпа. Били Джоунс пък си набута автогол в 72-ата мин и домакините вече се виждаха победители.

Брънт обаче намали секунди след това, а в последната 90-та мин. Джеймс Морисън наказа домакините за крайното 2:2.

В същото време прекият конкурент за оставане - Куисн Парк Рейнджърс бе на обратния полюс. „Синьо-белите" вкараха в 89-ата мин за успеха с 1:0 над Стоук Сити. Героят пък се казваше Джибсил Сисе.

Така кръг преди края Болтън е  18-ти с 2 точки по-малко от Уигън (мач по-малко) и КПР. С последния кръг обаче Рейнджърс почти сигурно ще загубят от Манчестър Сити, докато  Болтън среща Стоук.

В други мачове от кръга днес, Уулвс завърши 0:0 с Евертън, а Фулъм би Съндърланд с 2:1.