Шампионът на Англия Манчестър Юнайтед започна с победа защитата на титлата си. В мач от I кръг на Висшата лига, "червените дяволи" се наложиха с 1:0 у дома над Бирмингам. Единственият гол в срещата реализира Уейн Рууни в края на първото полувреме. Българският национал Димитър Бербатов започна като титуляр и бе заменен в 74-ата минута от Майкъл Оуен. Малко преди да напусне терена Бербо можеше да се разпише, но негов удар бе избит от голлинията от играч на Бирмингам.

Двубоят на "Олд Трафорд" започна сравнително спокойно, като в първите няколко минути двата отбора водеха битка в центъра на терена. В 10-ата минута гостите от Бирмингам създадоха първото голово положение в двубоя. Бившият играч на Евертън Джеймс МакФадън проби през центъра на защитата на Юнайтед и отправи опасен удар с десния крак, но топката не намери очертанията на вратата. Домакините отговориха подобаващо и само 3 минути по-късно Джо Харт спаси сигурен гол, след като изби с мъка далечен изстрел на Рууни.

С всяка изминала минута "червени дяволи" ставаха по-настоятелни в опитите си да открият резултата. Техните усилия се увенчаха с гол в 34-ата минута. Нани центрира от левия фланг и прати топката на главата на Рууни. Първият удар на нападателя се отби в гредата, но при добавката английският национал нямаше как да сбърка - 1:0. Секунди след попадението Бирмингам отговори с опасен удар, избит от голлинията от Патрис Евра. В последната минута от полувремето Дарън Флетчър направи невероятен пропуск. Шотландският национал получи отличен пас от Евра, но от 7-8 метра фронтално срещу Харт стреля над вратата.

На почивката сър Алекс Фъргюсън включи в игра ветерана Райън Гигс на мястото на Луиш Нани. Още в първата минута след подновяването на играта Рууни опита късмета си с далечен удар, но Джо Харт показа завиден рефлекс и парира силния изстрел.
Подобно на първата част Манчестър Юнайтед държеше повече топката, докато Бирмингам разчиташе предимно на котраатаки. При една от тях в 57-ата минута Фейхи шутира опасно, а топката облиза дясната греда на вратата на Юнайтед.

20 минути преди последния съдийски сигнал Димитър Бербатов бе близо до отбелязване на гол. Нападателят засече с глава центриране на Фабио, но в последния момент Карсли изчисти от голлинията. В 74-ата минута Бербатов бе заменен от Майкъл Оуен, който за пръв път стъпи на "Олд Трафорд" като играч на Манчестър Юнайтед.

12 минути преди края играчите на Бирмингам пропиляха златна възможност да изравнят резултата. Бенитес бе изведен сам срещу Фостър, но стражът на Юнайтед запази вратата си суха. До края на срещата момчетата на Алекс Фъргюсън запазиха крехката си преднина и се поздравиха с трите точки.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - БИРМИНГАМ 1:0
1:0 Рууни (34')