Нюкасъл победи с 2:0 Манчестър Юнайтед и изпревари съперника си на третото място в класирането на Висшата лига.

На своя "Сейнт Джеймсис Парк" "свраките" имаха пълно игрово преимущество и единствено много пропуски на нападателите им, както и добрите намеси на вратаря на гостите Давид де Хеа, ги лишаха от по-убедителна победа.

До почивката домакините създадоха девет добри положения за гол, като фрапиращ бе пропускът им в 16-ата минута, когато Де Хеа спаси удар с глава на Александър Исак, а веднага след това паднал на земята успя да блокира и удар на Джо Уилок.

В атака Манчестър Юнайтед не създаде почти нищо интересно, като чак в 43-тата минута Антони имаше добра възможност за гол, но ударът му от воле с левия крак бе крайно неточен.

През второто полувреме Нюкасъл продължи да доминира и в 65-ата минута Уилок откри. Алан Сен-Максимен свали с глава центриране от десния фланг и Уилок влетя с топката във вратата на Манчестър Юнайтед за 1:0.

Малко след това Жоелингтон отправи опасен удар с глава, при който Де Хеа изби топката в напречната греда, а при добавката Фабиан Шер уцели страничната. Все пак по-добрата игра на домакините бе възнаградена в 88-мата минута, когато Кийрън Трипиър центрира от фаул и Калъм Уилсън с глава оформи крайното 2:0.

С успеха Нюкасъл взе реванш от Манчестър Юнайтед за поражението със същия резултат във финала за купата на Лигата по-рано тази година. Освен това "свраките" вече имат 50 точки, колко и "червените дяволи", но джордитата са трети с по-добра голова разлика.