Манчестър Юнайтед сюрпризира неприятно своите фенове и загуби домакинството си на Кристъл Палас.

Това се случи в среща от третия кръг на Висшата лига, играна на стадион "Олд Трафорд".

Домакините губеха с 0:1 до самия край на редовното време, като първото попадение в мача бе реализирано от Джордан Аю в откриващата част на срещата. Две минути преди края Даниел Джеймс бе точен за 1:1. В даденото продължение обаче Ван Аанхолт вкара за крайното 1:2.

За трети пореден път "червените дяволи" получиха право да изпълнят дузпа и за втори се провалиха от бялата точка.

Домакините бяха фаворити днес, като победата бе задължителна за момчетата на Оле Гунар Солскяер и изглеждаше неизбежна. Тя обаче така и не бе постигната.

Снимка 439858

Източник: Twitter

В предишната среща на тима в грешник за манчестърци се превърна Пол Погба, който не успя да се разпише от дузпа. Този път в ролята влезе Маркъс Рашфорд, който пропиля изстрел от бялата точка двадесет минути преди последния съдийски сигнал.

Дузпата бе отсъдена за нарушение срещу МакТоминей, но така и не бе превърната в гол от "червените дяволи".

Иначе в рамките на първото полувреме бе реализиран и първият гол в мача, като негов автор бе Аю, разочаровал бранителите и вратаря на Юнайтед след 33 минути игра.

Снимка 439855

Все пак Даниел Джеймс се оказа на върха на скоростна акция на тима си две минути преди изтичането на редовното време и вкара топката в мрежата за 1:1.

Крайното 1:2 бе оформено от Патрик ван Аанхолт, който получи добре топката от Заха и я прати под плонжа на Де Хеа, връчвайки трите точки на тима си.

Юнайтед започна мача с 4 точки след първите два кръга, след като разби Челси и врътна реми с Уулвс, докато "орлите" бяха само с точка след същия брой кръгове, след като тимът записа реми с Евертън и загуби от новака Шефилд Юнайтед.

В последните шест мача между двата тима на ниво Висша лига Юнайтед има предимство с 4 победи над този противник, а освен това двата тима са записали реми. Днешната победа на Палас бе първа за тима от създаването на Висшата лига насам.