Манчестър Юнайтед спечели "Къмюнити Шийлд" след като надигра Челси след изпълнение на дузпи с 4:1. В редовното време двата тима си размениха по един гол и завършиха 1:1.

По-точни при изпълнението на наказателните удари се оказаха футболистите на сър Алекс Фъргюсън. Интересен факт беше, че футболистите на Челси не успяха да преодолеят Едвин ван дер Сар.

Първия гол в двубоя вкара Райън Гигс в 35-ата минута на двубоя, но Малуда изравни за Челси в 44-ата минута.

Срещата започна твърде нервно като и двата тима се опитваха да разучат играта на противника си, но това водеше до нарушения и накъсване на играта.

Челси започна без капитана на отбора Джон Тери, Дрогба и Шевченко, но това отвори място в стартовия състав на нови лица - Тал Бен Хаим и Малуда.

Едва в 18-ата минута "червените дяволи" сътвориха опасна атака към вратата на Челси, когато шут на Рууни се отклони от тялото на Микаел Есиен.

След три минути феноменален спринт по крилото на Роналдо доведе до опасност пред вратата на Челси, кълбото се отклони от защитник и попадна в Райън Гигс, който стреля право във вратаря Чех и топката излезе в корнер.

В 26-ата минута Микаел Есиен пропиля идеална възможност за попадение, но прати кълбото в аут.

В 35-ата минута падна и първото попадение в срещата. Центриране на Патрис Евра от ляво попадна в Райън Гигс и той с премерен удар вкара във вратата на Чех.

В 44-ата минута Флоран Малуда надбяга Рио Фърдинанд и с перфектен удар с левия крак възстанови равенството. При удара французинът бе ударен от вратаря Едвин ван дер Сар и беше заменен след почивката от Писаро.

Второто полувреме започна с опасна атака към вратата на Челси.

В 49-ата минута Кристиано Роналдо пробва да отбележи, но ударът му беше избит от Чех, кълбото попадна в Гигс, но и той не успя да реализира ново попадение във вратата на "сините".

Срещата продължи с разнообразни атаки към двете врати, но гол не падаше.

В 56-ата минута Франк Лампард пробва шут към вратата на "червените дяволи", но Джон О`Шей се намеси добре и изчисти кълбото напред.

Смените в двата тима освежиха играта на отборите, но това не доведе до попадение във вратите на Чех и Едвин ван дер Сар.

Двата отбора повече се страхуваха да не получат гол, отколкото да отбележат.

Така закономерно се стигна до изпълнение на дузпи.

При изпълнението на наказателните удари футболистите на Манчестър Юнайтед бяха безпогрешни. Рио Фърдинанд, Карик и Уейн Рууни бяха безмилостни, докато нито един от футболистите на Челси не вкара. Клаудио Писаро, Лампард и Шон Райт-Филипс бяха разочаровани от героя в срещата - Едвин ван дер Сар.

Стартови състави:
Челси: Чех, Джонсън, Карвальо, Бен Хаим, Ашли Коул, Райт-Филипс, Есиен, Микел, Лампард, Малуда, Джо Коул

Манчестър Юнайтед:Едвин ван дер Сар, Браун, Видич, Фърдинанд, Евра, Роналдо, Карик, О`Шей, Силвестър, Гигс, Рууни