Вицешампионът на Англия Манчестър Юнайтед започна надпреварата във Висшата лига с категорична победа над гостуващия Фулъм с 5:1 и оглави класирането в Премиършип. "Червените дяволи" поведоха с 4:0 още до 20-ата минута след голове на Саха, автогол на Пиърс, Уейн Рууни и Кристиано Роналдо.

В 7-ата минута ветеранът Райън Гигс центрира към Луис Саха и френският национал откри резултата срещу бившите си съотборници. След още седем минути Саха подаде към Рууни и Йън Пиърс засече топката в собствената си врата в стремежа си да пресече паса. Отново Саха бе в центъра на събитията и при третото попадение - французинът затрудни максимално вратаря Анти Ниеми и Уейн Рууни довкара отбитата от стража топка.

В 19-ата минута пък Рууни пусна дълъг пас от лявото крило към набралия скорост Кристиано Роналдо и португалецът засече топката под напречната греда, неоставяйки никакви шансове за финландския вратар на гостите от Лондон.

След ударното начало възпитаниците на Сър Алекс Фергюсън намалиха оборотите и позволиха на гостите да погледнат към вратата на Ван дер Саар. Пет минути преди края на първата част удар на Хелгусон рикошира в Рио Фърдинанд и излъга вратаря на Юнайтед, спирайки в мрежата му.

През втората част домакините продължиха да доминират на терена, но успяха да реализират само още едно попадение, дело отново на Уейн Рууни в 64-ата минута.

От 23 август обаче английският национал ще изтърпи наказание от 3 мача, наложено му от Английската футболна асоциация заради червен картон на предсезонния турнир в Амстердам.

В последната среща от кръга шампионът Челси посреща Манчестър Сити.