Манчестър Юнайтед победи намиращия се на дъното Шефийлд Юнайтед с 3:2, в последен двубой от програмата на 13-ия кръг във Висшата лига. Селекцията на Оле Гунар Солскяер отново предложи драматични мигове и обрат на своите фенове. Триумфът бе поставен и под сериозна въпросителна, ако в края важно спасяване не бе направил стражът им Дийн Хендерсън.

По този начин "червените дяволи" събраха актив от 23 точки и са на шеста позиция. Шефийлд е последен, само с едно равенство.

Ливпърпул победи Тотнъм с 2:1

Ливърпул си върна върха във Висшата лига след късна успех над Тотнъм

"Червените" се наложиха с 2:1 над лондончани

Двубоят, вече по традиция, започна доста тромаво за "червените дяволи". Селекцията на Солскяер падна в жертва на пресата от страна на своя съперник и попадението в тяхната врата не закъсня.

Снимка 510212

Източник: EPA/БГНЕС

В 5-ата минута вратарят Дийн Хендерсън не защити днешната си титулярна позиция, тъй като се забави прекалено много с върната топка към него и я загуби от Оливър Бърк. Падайки шотландецът намери своя колега МакГолдрик, който реализира със завидна лекота.

Постепенно "остриетата" започнаха да губят добре изградената си защитна линия. От това естествено се възползва именитият им опонент, изравнил в 26-ата. Виктор Линдельоф "опъна" дълга топка за Маркъс Рашфорд. Звездата направи перфектното докосване, с което се озова сам срещу Рамсдейл. Последва мощен шут и 1:1.

Гостите не се задоволиха с паритета, а много скоро направиха и пълния обрат. Пол Погба блесна със собствена светлина, матирайки прекалено изнесената отбрана на Шефийлд с пас за Марсиал. Макар и французинът да се нуждаеше от втори опит, той порази мрежата на "остриетата".

Евертън отново надига глава, удари Лестър

"Карамелите" се наложиха с 2:0 при гостуването си на "лисиците"

Интригата веднага приключи след подновяването на играта. Грандът напомни за своите най-добри години със скоростна атака в 51-ата минута. Всичко започна от Пол Погба, който след ефектен финт даде много динамика в действията на "дяволите". Оттам насетне всичко завърши с пас на Марсиал за Рашфорд, разписал се не и без помощта на вражеския вратар Рамсдейл.

Все пак, младият страж се реваншира в последвалите ситуации, когато бе последната преграда за поредния гол на Юнайтед. Защитата на домакините се представяше под всякаква критика и видимо бедстваше срещу играещия с настроение днес Рашфорд.

Драма на "Брамал лейн" определено имаше. В 86-ата минута, макар и малко случайно, МакГолдрик върна своите в мача с втори гол. Таранът имаше късмета изчистена топка от Линдельоф да срещне неговата глава и посети отново вратата на неориентирания Хендерсън. За повече домакините нямаха необходимите атаки, време и класа.

Снимка 510214

В следващия кръг на Манчестър предстои позабравеното дерби с Лийдс. Шефийлд Юнайтед пък гостува на Брайтън.

ШЕФИЙЛД ЮНАЙТЕД - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:3

1:0 МакГолдрик (5"), 1:1 Рашфорд (26"), 1:2 Марсиал (33"), 1:3 Рашфорд (33"), 2:3МакГолдрик (86')