Манчестър Юнайтед спечели визитата си на Норич в двубоя между двата тима от 10-ия кръг на английската Висша лига.

Срещата приключи при резултат 3:1 в полза на гостуващия гранд.

Точни за победителите бяха Скот МакТоминей, Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд. Нападателят на "червените дяволи" пропусна дузпа, но само минута след това се реваншира и прати кълбото в мрежата.

Неточно изпълнение от бялата точка записа в своя пасив и Марсиал. Подобно на съотборника си след това и той се отчете с попадение в мрежата на домакините.

Снимка 449881

Източник: Twitter

Единственият гол за Норич реализира Ернандес, вкарал топката в мрежата две минути преди края.

Манчестър Юнайтед отправи повече точни изстрели към целта, владееше топката през по-голяма част от времето и съвсем заслужено стигна до крайния успех.

На "Кароу Роуд" резултатът бе открит с бомбен изстрел на МакТоминей, разписал се след 21 минути игра.

Само 8 след това Манчестър Юнайтед получи право да изпълни дузпа, след разглеждане на ситуацията посредством системата за видеоповторения ВАР.

Тим Крул спаси изстрела от бялата точка на Рашфорд.

Само минута по-късно обаче усилията на Крул се оказаха напразни, като бърза акция на Юнайтед завърши с чудесно извеждащо подаване към Рашфорд, получил отмъщението, което жадуваше за пропуска си, разписвайки се за 2:0 в полза на своя тим.

Минута преди почивката, по подобен начин на този, по който го направи и когато Рашфорд също опита да превърне отсъдената чрез ВАР дузпа за тима си, Крул отново хвана удар от 11-ия метър. Този път изпълнител беше Марсиал, стреля в противоположния на съотборника си ъгъл, но вратарят на Норич не позволи да бъде преодолян по този начин.

Колкото и да опитваха домакините да стигнат поне до точката в мача, усилията им през второто полувреме се оказаха безрезултатни.

Марсиал също се реваншира за пропуска си на по-ранен етап от мача, като вкара за 0:3 петнайсетина минути преди края.

В 88-ата минута Онел Ернандес оформи крайното 1:3.

Така Манчестър Юнайтед записа първата си победа в последните 5 срещи от Висшата лига и очаква с нетърпение следващото си предизвикателство в английския футболен елит.

За Норич загубата бе под номер седем през сезона.