Манчестър Юнайтед се класира  за финала на Купата на Лигата срещу Саутхямптън, въпреки че загуби от Хъл Сити с 1:2 като гост. „Червените дяволи" играха с огромно пренебрежение и гол на Пол Погба им осигури успеха в един много слаб мач за тях.

НА ЖИВО: Хъл Сити - Манчестър Юнайтед

"Червените дяволи" са почти сигурни финалисти

През по-голямата част на първото полувреме гостите от Манчестър имаха териториално и игрово предимство, но основната им цел беше времето да минава. Всичко щеше да е прекрасно за тях ако не беше глупостта на Рохо в 35-та минута, в която той подари дузпа на домакините.

Том Хъдълстоун шутира силно в ъгъла. Топката беше абсолютно неспасяема  и резултатът стана 1:0. Това донесе надежда на домакините, които упражниха натиск в до края на първото полувреме.

Снимка 275515

През втората част домакините продължиха да вярват в обрата  и се опитваха да стигнат до втори гол.

Маркъс Рашфърд единствено се влагаше максимално и негова атака от дясно доведе до решителното попадение в мача. Той влезе в полето и точно преди да подаде голмайстора Том Хъдълстоун, изчиствайки намери префектно Пол Погба. Най-скъпият футболист в света успя да прокара топката по земя и тя влезе в далечния ъгъл на Маршал за 1:1 в 66-ата минута.

Снимка 275550

След това двата отбора си размениха по една греда след удари с глава, които можеха да счупят горната греда.

Омар Ниасе отбеляза втория гол за домакините пет минути преди края. Това вдъхна надежда на Хъл за продължение, защото в турнира за Купата на лигата головете на чужд терен имат значение чак след продължението.

В последните минути се стигна дотам Погба и Рууни, който влезе след 80-ата минута, да бавят до корнера и да формализират финала срещу Саутхямптън.

Снимка 275549

На 26-ти февруари ще се изиграе на Уембли последната среща от турнира. Победителят от нея ще получи правото да играе за Лига Европа.

За съжаление на Жозе Моуриньо мачът срещу градския съперник Сити ще бъде отложен, защото трябваше да се изиграе през същия уикенд.

Феновете на „черените дяволи" може би останаха недоволни от съдийството Джонатан Мос , но техните любимци с изключение на Маркъс Рашфорд играха безобразно слабо.