Манчестър Юнайтед победи Борнемут в двубой от 33-ия кръг на английската Висша лига.

Битката на стадион "Олд Трафорд" завърши при зрелищното 5:2.

Мейсън Грийнууд вкара на два пъти за домакините, Рашфорд се разписа от дузпа, Фернандеш бе точен от свободен удар, а с красив гол се отчете и Антони Марсиал.

Станислав и Кинг, вкарал от бялата точка, бяха голмайсторите за съперника.

Снимка 486663

Източник: Twitter

Станислас изненадващо даде преднина на гостите след 16 минути игра, което видимо стъписа представителите на щаба на домакините на резервната скамейка.

Мейсън Грийнууд вкара за 1:1 след 29 минути игра, а Маркъс Рашфорд бе точен от дузпа само 6 минути след това, правейки обрата в срещата пълен.

За капак, в продължението на първото полувреме, Марсиал реализира ново попадение за домакините, покачвайки на 3:1, след красиво изпълнение.

Снимка 486664

И Борнемут получи право да изпълни изстрел от 11-ия метър. От бялата точка Кинг вкара за 3:2, връщайки интригата в срещата след 50 минути игра.

Само 4 по-късно Грийнууд за втори път се отчете с чудесно изпълнение и на теория предреши крайния победител в сблъсъка с гол за 4:2.

Снимка 486665

Крайното 5:2 оформи Фернандеш, с чудесно изпълнение на свободен удар.

Снимка 486666

"Червените дяволи" се намират в чудесна форма, наредиха четири поредни успеха и се доближиха до водещите тимове в класирането.

Ситуацията в лагера на гостите е коренно различна, защото те са предпоследни в таблицата. Добрата новина за тях е, че спасителният бряг е само на една точка.

И това го има - звездите на Юнайтед се контузиха взаимно

Неприятности за Солскяер

В мач от кръга, игран по същото време, Лестър победи с 3:0 госта си Кристъл Палас. Точни за победителите бяха Ихеаначо и Варди, разписал се на два пъти.