Отборът на Манчестър Юнайтед съхрани надеждите си за Топ 4 след важен домакински успех над Уест Хям с 2:1.

"Червените дяволи" стигнаха до трите точки след две попадения от дузпа на Пол Погба, а между тях за съперника пък се разписа Фелипе Андерсон. Така хората на Оле Гунар Солскяер се доближиха на два пункта дистанция от четвъртия Челси, на който утре предстои голямо дерби с Ливърпул.

Тотнъм победи Хъдърсфийлд с 4:0

Тотнъм се върна в Топ 3 с лесен успех над "боксовата круша" във Висшата лига

4:0 за "шпорите"

Юнайтед не успя да осъществи домакински натиск, което се оказа добре дошло за гостите от Лондон. В десетата минута те дори стигнаха до гол, след като Ернандес свали с глава центриране на Масуаку към Андересон, който стреля покрай Де Хеа. Попадението обаче погрешно бе отменено заради засада.

Снимка 418050

Източник: EPA/БГНЕС

Несгодите за "чуковете" станаха още по-големи, след като в 17-ата минута бяха наказани с дузпа. Шотландецът Снодграс не премери своя шпагат и фаулира Хуан Мата. Пол Погба пък не трепна от бялата точка и зарадва трибуните на "Олд Трафорд".

Към края на първата част Уест Хям отново се сети да атакува, но Де Хеа класно се справи с изстрел на Андерсон.

Бразилският национал все пак не прости на "червените дяволи" в 49-ата. Бившият играч на Лацио беше оставен непокрит на далечна греда и след центриране на Лансини съумя този път да матира домакините.

Случилото се принуди Оле Гунар Солскяер да подсилва своят атака и това доведе до включването на Маркъс Рашфорд. Младата звезда бързо можеше да се разпише, но бе отказан от Фабиански в 59-ата минута.

Така дойде 79-ата минута, когато Марсиал изскочи зад отбраната на Уест Хам. Фредерикс опита да го спре с отчаян шпагат, но фаулира нападателя. Дузпата бе безспорна, а Погба отново бе точен от бялата точка.

Снимка 418051

До края "чуковете" се хвърлиха в търсенето на изравнителен гол, но до някакви драматични ситуации пред Де Хеа така и не се стигна.

В следващия кръг на манчестърци предстои трудно гостуване на Евертън. Уест Хям пък приема на свой терен Лестър.

Обзор на ранните съботни мачове във Висшата лига

Фулъм най-накрая победи, но вече е твърде късно (ОБЗОР)

Кардиф и Брайтън до последно ще се борят за спасителното 17-то място в Премиър лийг

ЮНАЙТЕД - УЕСТ ХЯМ 2:1

1:0 Погба-дузпа (17"), 1:1 Андерсон (49"), 2:1 Погба -дузпа (79")

СТАДИОН: "Олд Трафорд"

СЪДИЯ: Греъм Скот

ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Рохо, Джоунс, Смолинг, Дало, Погба, Фред, Лингард, Марсиал, Мата, Лукаку (резерви: Ромеро, Дармиан, Грийнууд, Линдельоф, МакТоминей, Перейра, Рашфорд)

УЕСТ ХЯМ: Фабиански, Сабалета, Балбуена, Огбона, Масуаку, Райс, Ноубъл, Снодграс, Лансини, Андерсон, Чичарито (резерви: Адриан, Антонио, Диангана, Диоп, Фредерикс, Холанд, Обианг)