Манчестър Юнайтед победи Тотнъм в сблъсък от междинния кръг в английската Висша лига.

Завръщането на Жозе Моуриньо на "Олд Трафорд" бе очаквано с нетърпение от привържениците и на двата клуба.

Битката в "Театъра на мечтите" завърши при резултат 2:1.

Тотнъм иска 40 милиона за Ериксен

Интерес към халфа има от Реал

Точен на два пъти за състава на победителите бе Маркъс Рашфорд. За гостите редовния си гол напоследък отбеляза Деле Али.

В Тотнъм заложиха на Моуриньо, който до момента бе с 3 победи от 3 мача. Тази вечер обаче той нямаше късмет да стигне до успеха.

Снимка 455949

Източник: Twitter

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Манчестър Юнайтед - Тотнъм 2:1, втори гол на Рашфорд!

Завръщането на Жозе Моуриньо на "Олд Трафорд" е очаквано от привържениците и на двата клуба

Първото полувреме стартира по кошмарен за гостуващия състав начин. Тотнъм получи попадение още в 6-ата минута.

Манчестър Юнайтед излезе напред в резултата след акция по левия фланг на Лингард. Той се справи с не особено добре ориентиралия се в конкретната ситуация Санчес, който позволи на съперника да подава. Топката стигна до включилия се на висока скорост Рашфорд, който разстреля стража на "шпорите" с мощен шут в близкия ъгъл.

Последваха нови две добри атаки за манчестърци, които определено стояха далеч по-добре на терена.

Тотнъм очакваше възможност на контраатака, но подобни ситуации бяха рядкост пред Де Хеа.

След продължителен натиск на Юнайтед, Рашфорд отново се оказа в добра позиция и изстреля нов снаряд към вратата на Газанига. За щастие на Моуриньо и компания, кълбото се отби в напречната греда.

Снимка 455945

Нови две минути на напрежение пред полето на столичани последваха до изтичането на половин час от мача. Рашфорд и Лингард пропуснаха да се разпишат.

В 39-ата минута Кейн подаде към Сон, който се задържа дълго в наказателното поле на домакините. Последва опит за стрелба и разбъркване, при което топката достигна до Деле Али, който от близка дистанция нямаше как да сгреши и върна състава си в мача с попадение за 1:1.

Въпреки финалния щурм на Манчестър Юнайтед преди паузата, до нова опасност пред вратата на "шпорите" не се стигна.

Снимка 455948

Повече от любопитно, Моуриньо също напусна накуцвайки. Той пострада при фаул на Уинкс срещу Джеймс в средата на полувремето. Футболистът на Тотнъм прати този на Юнайтед право към скамейката и Моуриньо, като младокът блъсна главата си в единия крак на Жозе. Мениджърът видимо изпита болка, а Джеймс дори получи медицинска помощ.

Само три минути след паузата закъсняла намеса на Сисоко доведе до негово нарушение срещу Рашфорд в наказателното поле. Реферът не се подвоуми и посочи бялата точка.

Снимка 455947

Зад топката застана потърпевшият футболист на манчесърци, който не даде шанс на Газанига, пращайки го в обратния на движението на топката ъгъл за 2:1.

Тотнъм наложи териториален натиск. В определени моменти притежанието на топката достигаше забележителните 70%. Голове обаче така и не падаха.

Моуриньо опита да промени ситуацията с няколко смени. Оле Гунар Солскяер реагира подобаващо на това, като коригираше състава си своевременно, с оглед действията на "колегата" си.

Юнайтед все пак стигна до победата и на практика "червените дяволи" нанесоха първата загуба на Моуриньо от заставането му начело на "шпорите".

Тотнъм гостува трудно на "Олд Трафорд", а първата победа през новия век бе постигната едва през 2012 година. В периода 2014-2018 лондонският тим нямаше победа като гост на този съперник, но през август 2018 серията беше прекратена след категорично 0:3. Интересен факт е, че тогава треньор на Юнайтед бе именно Моуриньо.