Манчестър Юнайтед постигна втора поредна победа във Висшата лига. "Червените дяволи" оправдаха очакванията и спечелиха домакинството си на Стоук Сити с 3:0. Селекцията на Жозе Моуриньо подпечата своя триумф още до почивката, когато точни за гранда бяха Луис Антонио Валенсия и Антони Марсиал. През втората част в прегръдките на своите колеги попадна и доста критикуваният белгийски нападател Ромелу Лукаку.

Ако не друго, "гръначарите", които от днес са и с нов мениджър - Пол Ламбърд, можеха да си тръгнат от "Олд Трафорд" с почетен гол, ала страхотен мач тази вечер имаше Давид Де Хеа. Испанският страж отчая гостите, след като отрази няколко много опасни удара на Шакири и Маме Диуф.

Ливърпул победи Манчестър Сити с 4:3

Ливърпул показа как се прави, "мърсисайдци" сразиха непобедения Сити в голово шоу

Двата тима си вкараха 7 попадения

С победата си Юнайтед вече еднолично е на второто място в Премиър лийг, имайки преднина от три точки пред Ливърпул и Челси. Стоук Сити пък остава в зоната на изпадащите с 20 пункта.

Снимка 334282

Юнайтед стартира срещата пределно амбициран и голът във вратата на "грънчарите" не закъсня. Завърналият се след травма капитан - Антонио Валенсия проби по крилото, след което рязко смени посоката и от пеналта прати фамозен шут в далечния ъгъл на Бътланд. Стражът нямаше шанс да се намеси и така радостта на "Олд Трафорд" бе отприщена.

Инкасираният гол доведе до подем в играта на гостите, които в 11-ата минута можеха да стигнат до изравняването. Джердан Шакири опита да повтори свой гол от Евро 2016, но този път страничната му ножица не преодоля добре подготвения в тази ситуация - Де Хеа.

Челси и Лестър не си отбелязаха гол на "Стамфорд Бридж"

Неубедителното представяне на шампионите продължава

Челси не успя да победи Лестър - 0:0 на "Стамфорд Бридж"

Дори и испанският страж щеше да бъде поставен на колене, ако мерникът на Стивън Аерлънд бе по-точен в 21-ата минута. Прекрасно организирана атака на Сити завърши с удар на последния от няколко метра. За негов ужас обаче, коженото кълбо излезе разочароващо в аут.

Снимка 334283

И точно, когато селекцията на Стоук Сити си повярва, че може да изравни, далеч по-опитният им съперник ги наказа с втори гол в 38-ата минута. И отново всичко започна от Антонио Валенсия. Еквадорецът открадна една топка в половината на гостите, след което продължи за Лукаку. Белгиецът отново загатна за добри качества като крило, след което продължи за намиращия се близо до него Погба. Френският национал напомни за страхотния си поглед върху играта, пускайки за непокрития на дъгата Марсиал. Футболистът с №11 отправи безпощаден шут, който намери горния ляв ъгъл на Бътланд.

И въпреки, че "червените дяволи" водеха с цели два гола. По-чистите положения в края на частта определено бяха за "грънчарите". В 45-ата минута Курт Зума се бе позиционирал отлично в полето на Юнайтед, но ударът му с глава премина на милиметри от дясната греда. Още в следващата атака, шанс за гол се откри и пред Джердан Шакири, но от фронтална позиция и той не можа да матира уникалния Де Хеа.

Антони Марсиал бе близо до второто си попадение в мача точно след час игра. Французинът се озова малко пред точката на дузпата, но ударът му по земя бе спасен от Джак Бътланд.

Снимка 334284

Следващите по-интересни мигове от двубоя бяха посветени на Хуан Мата. Халфът първо стреля покрай лявата греда на Стоук, а малко след това стигна и до гол, който обаче правилно бе отменен поради засада.

Манчестър Юнайтед все пак стигна до трети гол, който се оказа и последният в този сблъсък. Ромелу Лукаку също се вмести сред голмайсторите, след като в 72-ата минута пое топката с гръб към вратата. Последва елегантно завъртане на белгийския национал, който с лекота стопира устрема на Мартинс Инди и Вимер. Миг по-късно последва и плътният му шут от няколко метра, който нямаше как да бъде отразен от Бътланд.

Загуба номер 6 за Арсенал, столичани без успех през 2018 година

"Артилеристите" допуснаха пълен обрат срещу Борнемут

До края Стоук Сити можеше да отбележи поне почетен гол, но и усилията на резервата Маме Диуф бяха охладени от непробиваемия днес Давид Де Хеа.

В следващия кръг на Юнайтед предстои трудно гостуване на сензацията Бърнли, докато Стоук ще се опита да поеме глътка свеж въздух срещу Хъдърсфийлд.