Борнемут изненада специалистите в Англия като победи Арсенал в среща от Висшата лига. Битката на стадион "Дийн Корт" завърши при резултат 2:1 за домакините.

Гостите поведоха чрез Бейерин, но допуснаха пълен обрат, с попадения на Уилсън и Айб във вратата си.

Снимка 333979

Така трагедията за Арсенал от началото на сезона е пълна, като отборът е без шампионатен успех през годината. В момента съставът от Лондон заема шесто място, на пет точки от Топ 4, а Борнемут е сред съставите, борещи се за оцеляването си.

Снимка 333351

Гостите от Лондон продължават с колебливото си представяне през този сезон, като нямат победа от 28 декември, когато подчиниха Кристъл Палас, след което записаха три равенства и една загуба във всички турнири.

Арсенал вече е аут от ФА Къп. За капак днес звездата на тима Алексис Санчес дори не попадна в групата за двубоя, което засили допълнително спекулациите за евентуален негов бъдещ трансфер.

Снимка 331951

За домакините това бе първа победа от 11 кръга, като тя дойде по драматичен начин - с обрат в резултата от 0:1.

Ектор Бейерин се възползва от добър пас на Иуоби в 52-ата минута и откри резултата.

В рамките на само 4 игрови минути обаче - между 70-ата и 74-ата домакините стигнаха до победата, след попадения на Уилсън и Айб, видимо изненадали оптимално Арсен Венгер, който изгледа и този мач на Арсенал от трибуните.

Снимка 333978

За да останат в борбата за топ 4, гостите трябва да подобрят представянето си навън, където до момента имат само три победи при отрицателна голова разлика. Днешният мач съвсем не спомогна за заличаването на този пасив.